Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Pretul corect.......astra caravan 2003
Masini.ro Forum > Masini.ro > Juridico-financiar
beiu56941
Salutare . Am un Opel Astra Caravan 2003 motor 2.0 DTI. si o multitudine de dotari si as doris a o vand dar as vreasa stiu cam kre ar fi pretul corect..Mentionez ca dezavantajul masinii este k aceasta nu are cele 2 airbaguri fronatale de la o lovitura minora dar care lea declansat.
Masina nu are nici o problema nla motor sau alte chestii dar sunt constient ca aacest lucru ii va scadea din pret.....
In rest masina are navigatie color magazie cduri comenzi volan si toate dotarile fara climatronic(are AC)
Cam ce pret ar trebui sa cer??????

Astept opiniile voastre...multumesc.
madalina
Sincer, o lovitura minora nu declanseaza airbagurile.

Ce lovitura a fost? Ce a fost schimbat, ce a fost indreptat?

lipsa airbagurilor ii va face pe multi sa se gandeasca ca este o masina lovita rau, reparata de mantuiala si vanduta pentru a se scapa de ea.
beiu56941
a fost schimbata bara din fata si radiatorul... Motorul nu are probleme nici nu a fost atins...
iar ce a fost lovit a fost schimbat nu indreptat sau chituit ..
deci...........?
madalina
Eu nu ma refer la motor, ci la: directie, elemente de siguranta, puntile, lonjueroanele. Lipsa airbagurilor ma duce cu gandul ca s-au facut reparatii de suprafata.

Eu am avut o masina lovita ce a intrat la dauna totala. O puteam repara, caroseria ar fi arata foarte bine, dar tot ce inseamna tren de rulare si directie era varza (plus blocul motor la mine). Ah, masina a fost lovita in parcare, asa ca nu au sarit airbagurile, interiorul era impecabil.

De4 ce nu ai schimbat si bordul?
RUE
nu se potinlocui airbagurile sa nu se mai vada in bord?
Geroge73919
Faza e ca dc au sarit airbagurile au iesit din bord deci ca sa nu se vada trebuie sa schimbi bordul care e enorm si volanul care e 500 de euro :minigun: si nu se merita sa bagi probabil inca 1200 1400 in ea ca oricum nu ii mai scoti , iar daca eventualul cumparator vede faza cu airbagurile iesite si isi da seama de masina ca a fost lovita nu o va mai cumpara ... deci prietene nu prea vad sa vinzi tu asa usor masina
beiu56941
pai daca o sa fie sa o vand ii spun cumparatorului ca accept orice test ..sa ma duca el unde stie la orice service autorizat sa vad ce poate sa mi gaseasca la masina in afara ca nu are airbaguri.
beiu56941
George dar locul unde normal stau airbagurile din fata leam facut in asa fel sa u se vada decat dak te uiti f atent la bord...deci nu prea se vede .,....iar grija mea nu este k nu o sa gasesc cumparator ci ca nu prea am bani de o masina mai buna..... :wave:
Geroge73919
Pai si dc nu ai bani de alta mai buna nu vad e ce nu ai pastra masina ca in fond nu are nimic decat alea 2 airbaguri lipsa biggrin.gif

PS Si yo tot opel kombi am 2.0 din 2001 150 de mii de km si sunt super multumit de masina
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.