Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Pentru cei care au drum catre Budapesta !!!
Masini.ro Forum > Discutii generale > Off Topic > Vacante si calatorii
Adr1an
Salutare tuturor care doriti sa iesiti cu masina in Occident pe la Vama Bors. Tocmai am facut un drum de Budapesta-Cluj si doream sa ii avertizez pe cei care au planuri sa treaca spre acest traseu catre Occident, fratilor aveti grija cu viteza mai ales pe timp de noapte. Drumurile la vecinii nostri sunt in reparatii si in multe locuri s-au turnat straturi noi de asfalt insa bineinteles nefiind finalizate sunt multe hopuri. Doream sa las anuntul asta pentru ca sa va scutesc de niste planetare rupte sau cine mai stie ce alte grozavii.. Drum bun!!!
DORU
Adrian, multumim pt atentionare! Se pare ca ungurii invata obiceiurile proaste de la romani. :bash:
HalbaSus
Drumul acela de care vorbeste Adrian e de mult in reparatie... exista o ruta ocolitoare, dar din pacate nu mai stiu exact pe unde, ideea e ca nu trebuie intrat in debrecen.
AlexTM
Pai drumul direct Bors - Budapesta nu are legatura cu Debrecen-ul.
Sau e mai avantajos sa urci pina acolo, ca sa iei autostrada? N-am mai fost in ultimele luni...
HalbaSus
Pai in mod normal e mai avantajos pe autostrada, dar portiunea dintre debrecen si autostrada este/era catastrofala (portiuni decupate de asfalt)/semafoare/etc... credeam ca la acea portiune s-a referit. Drumul 4 (cel direct spre budapesta) era ok dar tot timpul era foarte aglomerat (de aceea era mult mai avantajos pe atuostrada)
Adr1an
Revin cu o lamurire.. Drumul despre care vorbeam este E 60 care ocoleste Debrecen si care se intalneste la un moment dat cu autostrada Debrecen - Budapesta. :wave:
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.