Help - Search - Members - Calendar
Full Version: proiectoare O1
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Skoda
ilie33078
cat costa proiectoare pt. O1 si unde se monteaza? uni zic in bara, alti la faruri, astept opinii...
DORU
Proiectoarele ceata la Octi 1 sunt integrate in far de producator, poti insa sa tragi fire si sa le montezi in spoiler, insa nicidecum pe cele originale, poate unele aftermarket. Millotec monteaza faruri ceata in spoiler, deci e posibil. Ce varianta de Octi ai? Pretul il afli sunand la dealerul din Pitesti, desi ti-as recomanda unul din Buc, mai ieftin!
Lucian72846
Ambele variante propuse de Doru sunt ok . Conditia ? Montajul obligatoriu in service Skoda sau agreat .
AlexTM
Nu cred ca cei de la Skoda monteaza proiectoare de ceata in spoiler, la Octavia 1.
DORU
Alex, stiu un caz la AVIA in care s-au montat proiectoare (albastre blush.gif ) pe o Octavia 1 Elegance 1.9TDI 110CP albastru marin, deci se poate. Probabil dureaza ceva si costa minim 250 euro fara manopera, dar cine vrea are aceasta posibilitate.
AlexTM
Si marfa era din piata? Ca doar nu au cei de la Skoda ceva oficial ...
DORU
Da, proiectoarele erau cumparate de pe piata si le monta la service Skoda.
Lucian72846
QUOTE(GhitaTM)
Si marfa era din piata? Ca doar nu au cei de la Skoda ceva oficial ...


Fa o vizita la un dealer Skoda si intereseaza-te de oferta de proiectoare de ceata . Poate ai mai multe variante si ai de unde sa alegi !
ilie33078
am o skoda O1 = 1,9TDI si vroiam sa-mi pun proiectoare.am fost la dealer in craiova pt. ca acolo locuiesc acum si mi-au spus ca trebuie sa schimb farurile deaorece se monteaza in faruri si nu in bara cum am vazut la altele si este cam complicat ca trebuie trase fire schimbat pe la bord niste butoane, asa ca ma las pagubas.apropo stie cineva ce difuzoare se pun in spate in locasul lor de fabrica?
Lucian72846
Diametru 11 cm , de preferat ar fi sa folosesti boxe cu 2 cai . Un producator bun iti da si fidelitate !
DORU
Ilie, tu ce model de Octavia ai? Tour sau altceva? N-am inteles prea bine explicatia cu "trebuie schimbate farurile"... blink.gif
Lucian72846
Doru , cred ca s-a referit la proiectoare in far !
DORU
QUOTE(ilie33078)
am o skoda O1 = 1,9TDI si vroiam sa-mi pun proiectoare.am fost la dealer in craiova pt. ca acolo locuiesc acum si mi-au spus ca trebuie sa schimb farurile deaorece se monteaza in faruri si nu in bara cum am vazut la altele si este cam complicat ca trebuie trase fire schimbat pe la bord niste butoane, asa ca ma las pagubas.apropo stie cineva ce difuzoare se pun in spate in locasul lor de fabrica?


Cred ca am inteles bine, dealerul sustinea ca tb schimbate farurile stock cu altele, sa poate monta proiectoarele in ele. NU sunt de acord cu explicatia asta...
AlexTM
Farurile care n-au proiectoare de ceata (ex. fosta echipare Clasic) au, IN LOCUL LOR, niste "ornamente" din plastic argintiu (in interiorul farului - dau impresia de bec, dar nu e).
Probabil ca astea sint capsulate in interior si nu mai ai ce sa le faci. Altfel nu vad de ce ar trebui schimbate.
DORU
Alex, daca e intr-adevar asa, e groaznic. Sa schimbi un far + lupa doar pt un circuit electric si un bec, cu siguranta munca multa pt niste amarate de proiectoare ceata. Care oricum ar fi trebuit sa stea in spoiler, pt eficienta maxima...
ilie33078
am o skoda O1 cu motor 1,9 TDI si cum spuneau colegi de mai sus asa mi-a spus dealer din craiova ca se schima tot farul, deoarec proiectoarele se monteaza intre far si semnalizare.din fabrica ele au un ornament fictiv acolo.trebuie dat jos farul cu totul si cumparat altul cu oglinda si tras cablaj pt. el si un buton la bord.asa ca m-am lasat pagubas si nu imi mai pun proiectoare.merci pt. informatia cu difuzoarele pt. spate.
Lucian72846
Doru are dreptate , pentru cheltuieli mai putine , monteaza proiectoare in spoiler ( vezi Octavia II ) !
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.