Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Urgent-Masina
Masini.ro Forum > Masini.ro > Versus
AleX44773
Salut. Sunt nou pe aici si as dori putin de ajutor

Recent am vandut masina si ma orientez sa imi achizitionez o alta. Ma intereseaza cam in jurul a 4000 res 4200 euro as putea sa imi aduc un BMW din afara??? Dar reusesc sa il inmatriculez???? Este sigura treaba cu inmatricularea??? Sa imi spuna cineva detalii de motoarele de la "pisicuta" daca au euro sau non euro...ce taxe sunt pt ele....


Multumesc :wave:
James Kilowatt
Daca sunt dinainte de '93, sunt slabe sperantele sa aiba vre-un euro. Din cate stiu Euro1 s-a introdus in '93 la masini noi si a devenit obligatoriu la tot ce s-a inmatriculat din '94, insa nu bag mana in foc.
AleX44773
Eu de ex la Calibra cu motorul C20NE din 92 era trecut non euro pe cand el este euro 1 minim. o vectra din 97 cu C20NE exact are trecut Euro 2 ... pe mine ma intereseaza daca pot sa il inmatriculez... ... ... si la ce taaxe sa ma astept la prima inmatriculare.
James Kilowatt
N-am inteles cum e cu calibra aia. E sau nu euro?

Eu la seat ibiza din '93, non-euro si cu motor de 1.2L ar trebui sa platesc conform proiectului ala de lege cam 1900€. Adica de 20 ori mai mult decat face masina biggrin.gif La un motor de 2L probabil platesti de vreo 3-4 ori mai mult.
AlexTM
Tu vobesti cumva de inmatriculat ANUL ACESTA? Adica minim cu Euro 3?
Asta inseamna aproximativ din anul 2000 incoace.
Gasesti putine masini la 4000 in conditiile astea. In nici un caz BMW. Poate un Twingo sau Fiat Seicento biggrin.gif biggrin.gif ...
AleX44773
DA motorul C20NE este eur 2 dar in cartea mea de inmtr nu este trecut ca fiind eur... Pai pana la urma cum va fii legeea cu adusul masinii din afara??? se poate sau nu se poate??? si in general pt un motor 2000 respectiv 2500 ce taxe ar putea fi.
Marius43590
CLIO

ai sanse sa gasesti un clio in banii astia.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.