Help - Search - Members - Calendar
Full Version: MP3 Player cu modulator FM
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Tuning > Interior
viorel80050
cine a auzit de MP3 Player cu modulator FM?
G e o r g e
de asta ? :angel:

http://www.masini.ro/forum/viewtopic.php?t...0&start=280

vezi la sfarsitul paginii wink.gif
cioaba
depinde de cat investesti. cele ieftine cam sar din frecvecnta si capata ceva bruiaj daca nu stau aproape de radio. am avut in uz de la un coleg si nu m-a convins. totusi pt suma potrivita gasesti si ceva de calitate.
G e o r g e
al meu este de calitate . este originalul VR3 wink.gif
Andrei Suzuki
Oricum,e cam aiurea.Tot ca pe un post de radio il prinde.. Da,este o solutie buna daca nu urmaresti sa ai calitate..
G e o r g e
ntz . se prinde mai bine ca un post radio wink.gif
viorel80050
cat a costat ala de firma?
G e o r g e
130 ron .

atentie !!! am vazut la noi niste chestii identice doar ca sunt facute pe vapor ! nu sunt VR3 originale si sunt stifturi ... atentie la ce cumparati de la noi.

mie mi-a trimis din state un prieten cateva bucati .
Andrei Suzuki
Eu zic ca o solutie mai buna,desi ceva mai scumpa e magazia de cd-uri.Calitatea e net superioara.
Si George,nu pot sa cred ca il prinde mai bine ca un post radio. De parca ala nu il prinde ca o frecventa radio. :angel:
G e o r g e
domnu ? si cu CD URILE arse aiurea in tramvai cate 100 pe luna ce fac ? ca idee asa ?

si crede-ma ca prinde mai bine pe asta decat pe un post in bucuresti unde sunt o tona de bruiaje ... ce post de radio prinzi tu lacrima in bucuresti ca idee asa ? smile.gif
Andrei Suzuki
100 pe luna? Hai sa fim seriosi. Sa nu imi spui ca tu asculti atat de multa muzica in masina incat schimbi muzica de pe ala in fiecare zi.
In sfarsit,fiecare cu ale lui.. Oricum,nu poti sa ma convingi ca, combinatia mp3+receptie radio suna bine.Asa o fi,dar pana nu vad nu ma conving. Si tocmai,daca zici ca radio nu prinzi bine din cauza ca sunt o tona de bruiaje,asta (care il prinzi tot ca o frecventa radio,deci nu e nici o diferenta) il prinzi mai bine?
G e o r g e
ma tu esti incapatanat ... sa-ti ecshplic , sursa mea de emitere e LANGA receptor , deci ce pana mea sa se piarda pe drum , nu exista blocuri nu exista altceva . poti fi bruiat daca intri pe o frecventa care o foloseste nu stiu ce post de radio , dar atunci shimbi frecventa si cu asta basta .

am zis ca se aude bine , nu se aude mai bine ca un CD . de acord cu asta . dar atat . se aude bine pentru un mp3 !!!

unii dintre noi nu sunt bolnavi ca altii sa dea atatia bani pe instalatia de sunet chiar daca se aude foarte bine wink.gif

stii si tu de la dsn ca prefer modificarile de performanta nu cele de sunet wink.gif sau aspect
Crivat34193
QUOTE(G e o r g e)
ma tu esti incapatanat ... sa-ti ecshplic , sursa mea de emitere e LANGA receptor , deci ce pana mea sa se piarda pe drum , nu exista blocuri nu exista altceva . poti fi bruiat daca intri pe o frecventa care o foloseste nu stiu ce post de radio , dar atunci shimbi frecventa si cu asta basta .

am zis ca se aude bine , nu se aude mai bine ca un CD . de acord cu asta . dar atat . se aude bine pentru un mp3 !!!

unii dintre noi nu sunt bolnavi ca altii sa dea atatia bani pe instalatia de sunet chiar daca se aude foarte bine wink.gif

stii si tu de la dsn ca prefer modificarile de performanta nu cele de sunet wink.gif sau aspect


Te contrazic.Eu am unul original model vr3 si se aude excrabilSunt dezamagit:((
HalbaSus
Si eu il sustin pe suzuki... calitatea e mai slaba iar daca nu retine melodia la care a ramas e chiar nasol. Eu zic ca daca ai cd-player nu e o necesitate asa mare mp3-ul... nu zic ca nu e mai comod dar se poate trai si cu cd-uri, macar mai ai o preocupare cat timp stai la stop biggrin.gif.
Vlad75531
Da un mp3 player pioneer ce are? sunt la preturi super ok si o calitate ireprosabila..asculti si wma si mp3 si cd-uri normale. Si pe deasupra merg si cu orice cd as baga. Nu am reusit sa ard un cd care sa nu mearga.
Marius43590
hai sa iti zic eu cum faci sa nu mai mearga....

1. arzi un cd multisession
2. merge
3. mai adaugi ceva muzica
4. merge numai prima sesiune....

PS: Eu am un Alpine si asa am patit. Totusi poti incerca.... macar de curiozitate
Vlad75531
Pe testate la mine merge...am 5 sesiuni pe unul si merg toate biggrin.gif poate am avut norok. nu stiu. si testat si pe pioneer deh-5730mp si pe actualul 6800mp. chiar am testat ca am fost si eu curios la un moment dat
G e o r g e
la mine merge foarte bine , si nu sunt singurul care o zice .
madalina
Am luat si eu o jucarie de la George. Nu se aude mai bie decat un CD, dar se aude la fel de bine precum un CD. Au mai auzit 2 persoane cum functioneaza si au fost incantati si vor si ei acum.
Marius43590
o sa mai incerc si eu odata faza cu CD-ul. acuma e prestigiul alpine in joc, deh.
r4mp
imi poate spune careva va rog, care sunt dimensiunile modulatorului? m-ar tenta sa-mi cumpar si eu, deoarece e cam complicat cu schimbatul cd player`ului... si o problema ar putea fi pozitionarea: bricheta la mine e sub cotiera.. si mi`ar fi cam greu sa renunt la acest comfort. am gasit o gramada de review`uri dar nicaieri nu apar dimensiunile lui.
radu67277
Se face o confuzie. Modulatorul FM nu este neaparat wireless. Cele mai "sanatoase" sunt cele care se conecteaza direct pe intrarea antenei. Evident fara interferente si calitate mai buna a sunetului.
Think about ....

p.s.
Se gasesc si la noi
r4mp
un link se poate?
radu67277
De exemplu http://www.audiovox.com/webapp/wcs/stores/...5&langId=-1
r4mp
am gasit dimensiunile.. inaltime 95 mm , deci prea mare.. 10x for nothing :evil:
radu67277
Da vrei sa-l pui pe bord sau in priza de bricheta ??? biggrin.gif biggrin.gif
Pour info: se instaleaza in spatele HU-ului !
r4mp
eu vorbeam de V3! acela care se pune in priza
f1anatic
E mic fratzilor, linistitzi-va. Eu am trimis 3 in RO , 2 din ele sint pe forum :-) Partea rea este ca nu retzine ultima melodie cintata...dar am vazut un nou model disponibil.

Depinde de ineterferentza de la posturile de radio. intimplator la Chicago au mers bine...ca de altfel si in Bucuresti. Si mie, si posesorilor le place scula. Wow...vedetzi ce multe lucrui avem in comun ?

Ok...si cit e de mic ? Se baga in bricheta... si e inalt de vreo 10 cm, gros ca pe deget. Evident ajuta daca ai radio care regleaza frecventza electronic. VR3 are 8 frecventze stabilite, disponibile sa alegi.

Eu personal mai folosesc si un alt FM modulator facut de Belkin, la care pot alege eu frecventza cu cresteri de 0.1, pe toata plaja de frecventze FM comercial disponibile si va spun ca VR3-ul se aude mai bine. Flash Drive are oricine...care nu mai foloseste Floppy Disks...asa ca e o solutzie ieftina si eleganta. Sa nu va asteptatzi sa se auda ca la Pioneer dar calitativ, macar ca radio. Semnalul este in general mai puternic decit cel receptzionat de aparatul de radio.

Wired FM Modulators sint mai bune...dar nu sint conectate la antena ci la un auxilliary input in HU. Problema interferentzei radio insa exista. Cel mai bine este ca HU sa aiba aux input ...dar nu e cazul la multe masini.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.