Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ce alegeti service mare/scump service mic - garantie
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Aria Tehnica Masini.ro
Radu-266
Asta e intrebarea mea voi ce vreti sa alegeti !

1) Service mare autorizat, concret autoitalia unde pretul pentru manopera m-ar duce la 2.400.000 lei plus piesel luate de la ei care m-ar costa cu vreo 2 mil. si ceva in plus, dar imi dau garantie 1 an jumate sau 45.000 km

sau piese luate de la un magazin mai ieftin si facute la un mecanic bun dar fara garantie si lucrarea facuta intr-un garaj mai micutz care nu stiu daca are suruburi (daca se rup alea originale) nu are elevator etc ?

Voi ce ziceti ca e mai bine pentru masina ? Mentionez ca masina are 12.000km dar a iesit din garantie ca a depasit perioada (2 ani) si diferenta la bani in total ar fi de 3 mil in favoarea garajului mic si a pieselor fara garantie
HalbaSus
Pt o diferenta de 3 milioane eu as alege service-ul care ofera garantie... blush.gif
Radu-266
QUOTE(HalbaSus)
Pt o diferenta de 3 milioane eu as alege service-ul care ofera garantie... blush.gif


Da si eu ma gindeam la fel adica la mine concret e diferenta intre 8 mil. si 13 mil, deci vine defapt vreo 4 mil.

Am de schimbat un brat inferior fata si un amortizor spate (pe care l-am spart recent intr-o groapa)


Pentru aceste operatiuni si garantia aferenta credeti ca merita service-ul de la Autoitalia si piesele tot de la ei ?
Meditatorul
QUOTE(Radu-266)
QUOTE(HalbaSus)
Pt o diferenta de 3 milioane eu as alege service-ul care ofera garantie... blush.gif


Da si eu ma gindeam la fel adica la mine concret e diferenta intre 8 mil. si 13 mil, deci vine defapt vreo 4 mil.

Am de schimbat un brat inferior fata si un amortizor spate (pe care l-am spart recent intr-o groapa)


Pentru aceste operatiuni si garantia aferenta credeti ca merita service-ul de la Autoitalia si piesele tot de la ei ?


5 milioane!
r4mp
in loc de auto italia iti recomand auto perugia.. o cunostinta recenta.. mi`a spus ca la auto italia l`au tinut 2 ani ( chiar in garantie ) sa ii rezolve o problema, cu adus piese schimbat piese etc.. iar la auto perugia l`au conectat la un laptop si gata! s`a rezolvat! deci service CU GARANTIE si AUTO PERUGIA in loc de auto italia
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.