Help - Search - Members - Calendar
Full Version: opel vectra B
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Opel > Vectra / Insignia
Dan27
cam cat face un vectra b 1.7 td din 96,metalizat,aer conditionat,geamuri electrice, motor ok. km nu se stiu..merita 6300 euro?in rest masina nu are probleme,totul e ok.

[ acest mesaj a fost modificat de : de 2004-03-22 13:11 ]
Anubis
pai daca nu stii km cum poti evalua masina?! in afara de asta la calculatia pretului mai intra starea caroseriei, optionale, etc...

mie personal pretul mi se pare cam maricel - banuiesc ca are peste 150,000 km...daca masina e ok (nu a fost accidentata grav, intretinuta bine, motor care mai duca macar 50,000 km, etc...) zic ca 5,000 euro e de ajuns.

numai bine
Radu_
depinde de km, si cum arata - daca arata bine si nu a fost tras de masina, face 6000
liviu8
salut!conteaza mult cum arata caroseria.un apropiat a vandut un vectra b,pe benzina,din 1996,cu aproape 200.000km la 6500 euro insa masina arata f bine.el o cumparase mai ieftin dar investise bani in ea.daca crezi ca arata bine,nu are rugina,nu sunt probleme la motor,zic ca merita sa o cumperi.dar sa fii f atent.cel care a cumparat vectra prietenului meu a fost cu ea pe la vreo 4-5 mecanici pe care ii cunostea si s-a plimbat prin oras vreo 3 ore pana s-a decis.daca esti convins ca nu sunt probleme ,merita.mai ales ca e si diesel,daca am inteles bine.
Adi5
salut merita categoric
Dan27
km nu se stiu pt ca..stim toti nu?are 124000 la bord dar eu stiu masini din 2001 cu mai multi km,asa ca...deci nu se stie daca km sunt reali.si proprietarul recunoaste asta,ca el e al 4-lea parca.in rest caroseria ok,motor ok,totul e ok,atat ca m-i se pare un pic cam veche.o dau peste un an cu 5300 sa zic?masina arata f bine in rest..multumesc oricum de raspunsuri.ce ziceti?mai bine iau o solenza scala sh din 2003 cu 5200euro?in care pierd mai putini bani intr-un an?
Radu_
nuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
sa nu dai bani pe solenza
macar atata
cel putin, solenza, in momentul in care iese pe piata x90, nu se va mai cumpara aproape deloc, cu toate ca nu e mare diferenta intre ele - tot dacie ramane, tot probleme

[ acest mesaj a fost modificat de : de 2004-03-23 21:53 ]
Dimi
si eu cred ca pretul este ok daca masina este in stare buna!

cred ca depinde si din ce zona a tari esti pentru ca am observat diferente de pret "considerabile".
pe la noiprin zona arad-tm, vectra b sunt peste 7.000 euro.
eu am gasit la 5800 o "ocazie", 1,6i/16v dar fara clima si prinsa de rugina deoarece statuse in garaj 3 ani... intr-adevar km erau putini dar cam "scutura" la franare si trenul spate "troncanea" chiar la mers - probabil de la rugina => nu am luat-opentru ca nu mai aveam inca 1.000 de investit => eu cred ca 6.300 este un pret ok daca e in stare buna.

cat despre devalorizare, nu o sa scada 1000! inca se mai cere peste 5.000 pe vectra a din 94/95 si nu modele de top....
liviu8
merita banii astia daca zici ca arata bine.nu-ti fie teama sa o iei caci,daca vei avea grija de ea,cu siguranta o vei da la un pret bun la anul.iti spun sincer,daca as avea banii astia, as lua-o fara probleme daca mi-ar placea cum arata.bafta!
titu
sa ai grija la rugina,poate sa fie vopsita si peste 7 luni sa infloreasca.mai ales la aripa de spate unde este incuietoarea de la usi,este boala la ele.iar motorul de isuzu nu este prea stralucit,daca nu scoate fum este ok.
Dan27
nu stiu,nu cred ca o cumpar,m-i se pare prea veche.poate o mai prinde si rugina.6000 nu e mult,nici putin,e intre ca si masina,nici foarte foarte nici naspa naspa..
Dan27
acuma ca se cere cat se cere pe ele nu e vina vanzatorului ci a cumparatorului.totusi m-i se pare exagerat pe o masina din 96!am mai vazut si cielo din 96 cerand 4000 pe ea!pai noua e 8000!
Emanoel-Adrian
pardon ! cielo euro 3 (motor de lanos) este chiar 9000 euro , eu am primit pe al meu din '95 care arata ca nou 4500 euro si nu l-am dat !
cred ca un vectra diesel din 96 bine intretinut
merita 6000 cu precizarea ca este necesar o vizita pe la un service opel pentru confirmare.
Dimi
cum mai e cu masina dan? ai luat-o?
de unde esti, ca m-ar interesa pe mine daca nu vrei s-o iei tu...
Dan27
cj..deocamdata ma mai gandesc
Halba
cauta mai bine un vectra 2.0 dtl.. motorul ala de 1.7 nu e unul stralucit... eu am un vectra din 97 2.0 dtl... totul e ok in afara de demaraj... dar fiind un diesel generatie mai veche nu cred ca pot avea pretentii... oricum e mai bine cu motor de 2 litri... plus ca nu sunt diferente mari nici la pret nici la consum..
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.