Help - Search - Members - Calendar
Full Version: butelia de freon
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Volkswagen
Andrei80208
Salutare la toti.mi-am cumparat de curand un VW passat 2003 din germania.acum cateva zile a inceput sa-mi clipeasca afisajul d la clima la punerea contactului motor.am inteles k exista o defectiune la sistemul de clima.la service m-i s-a spus ca butelia de freon este sparta.din cauza trepidatiilor cele 2 furtunuri s-au frecat si s-a gaurit.imi spune cineva cum pot sa o lipesc sau sa o sudez sau ....ce sa fac,ca nu am d gand sa dau 6 milioane pe una noua.Va multumesc
Andrei80208
multumesc pentru ajutor.....chiar nu ma poate ajuta nimeni sau macar sa -mi spuna ce sa fac?
Lucian72846
Este posibil ca masina ta sa fi fost lovita si nu au fost montate corect accesoriile si de aceea s-au frecat si spart . Mergi la un service VW si monteaza elemente noi , este pacat pt asa masina sa mergi cu chestii sudate gen DACIA !
ionut83652
QUOTE(Andrei80208)
Salutare la toti.mi-am cumparat de curand un VW passat 2003 din germania.acum cateva zile a inceput sa-mi clipeasca afisajul d la clima la punerea contactului motor.am inteles k exista o defectiune la sistemul de clima.la service m-i s-a spus ca butelia de freon este sparta.din cauza trepidatiilor cele 2 furtunuri s-au frecat si s-a gaurit.imi spune cineva cum pot sa o lipesc sau sa o sudez sau ....ce sa fac,ca nu am d gand sa dau 6 milioane pe una noua.Va multumesc



[size=18][/size]poxilina merge sigur
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.