Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Dealeri OPEL: GTT / DIBas / Erebus ?!
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Opel
Radu80188
Salut,

Vreau sa achizitionez un OPEL Astra GTC. Din lipsa de timp nu am putut sa merg inca la cei 3 dealeri din Bucuresti sa vad ofertele fiecaruia. Din cate am citit pe net preturile pentru modelul dorit de mine (Astra GTC 1.9cdti) este acelasi la toti, ramane astfel problema de calitatea serv, timpul de livrare, costul serviceului, etc.
Ce experiente aveti voi cu cei 3 dealeri. Cam care este timpul de livrare pentru modelul mentionat, din experienta voastra.

Multumesc!
eddie
18 zile promise de DI-Bas pentru Zafira din stoc,tocmai iesita din fabricatie,deci nu comandata de la A la Z,asteptat in realitate vreo 25 de zile....
A venit de fapt in 22 de zile,dar nu mi s-a putut livra din alte motive pe care le-am inteles cu greu(dar numai dupa ce am intrat in posesia masini !)
gabriel cretu
pretul este adevarat ca e la fel,dealtfel asa cred ca e frumos,dar sunt dealeri care comercializeaza altceva dacat opel,care au diferente de pret,chiar semnificative.......in fine revenind,chiar daca pretul de catalog e identic,fiecare dintre ei ,poate sa-ti ofere ceva facilitati,alarma,covorase,inscriere,radio-cd chiar si un discount,ceva,ideal ar fi sa mergi la toti si sa-i "joci" un pic........poate faci o afacere mai buna decat te-ai astepta........succes
Atentie mare la ce semnezi.....citeste bine contractul si nu ezita sa-ti arati nemultumirea (daca exista) banii sunt ai tai.........si din ce in ce mai greu de facut........... :wave:
marius60959
indicat ar fi sa mergi personal la fiecare in parte...si prin modul de a pune problema sa incerci sa obtii ceva in plus la unul din dealeri. defapt sunt 4 dealeri in Bucuresti.
ulterior poti folosi orice service autorizat Opel...asa ca problema asta nu cred ca trebuie sa ti-o pui acum.

bafta!
eddie
Vezi aici cum am negociat la mai multi dealeri pentruZafira
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.