Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Lucruri pe care trebuie sa le faci in viata
Masini.ro Forum > Discutii generale > Off Topic > Probleme Sociale
Pages: 1, 2, 3, 4
marius68582
Ok,nu vorbim aici despre slujbe,familii sau ce spune popa ca trebuie sa faci in viata.Suntem pasionati de masini si ma refer la lucrurile pe care trebuie sa le faca intr-o viata de om un pasionat de masini...Lista mea cam asa ar fi:

-sa merg cel putin o data la un mare salon auto international(Paris,Frankfurt,Detroit,Geneva)
-sa merg la un Concours d'Elegance(Peeble Beach sau Villa d'Este)
-sa merg la festivalul vitezei din Goodwood,UK
-sa merg la cel putin o cursa de Formula 1
-sa merg la Le Mans
-sa particip la o cursa din aceea nebuna nebuna nebuna(Gumball,Cannonball,Furball)
-sa merg la muzeele Alfa Romeo si Ferrari
-sa am o masina sport italiana
-sa am o masina sport japoneza,un street racer modificat la maxim(imi lasa gura apa cand vad Supra sau GT-R)
-sa restaurez o masina clasica.

Unele din acestea le-am facut deja,altele...deh am toata viata inainte.
Am uitat ceva?Ce v-a aprins si voua imaginatia si v-ati spus ca trebuie sa faceti neaparat?
Skywalker
Ce imi place mie foarte mult este:
1. sa restaurez o masina nu neaparat clasica
2. sa merg la o cursa de F1
3. sa conduc o masina de curse pe un circuit de viteza gen DTM
4. sa merge cu un submarin nuclear biggrin.gif
5. sa se ieftineasca benzina la 3 lei noi maxim blink.gif
6. sa am propriul meu service auto
f1anatic
QUOTE(marius68582)
-sa merg cel putin o data la un mare salon auto international(Paris,Frankfurt,Detroit,Geneva)
DONE

-sa merg la un Concours d'Elegance(Peeble Beach sau Villa d'Este)
NU INCA

-sa merg la festivalul vitezei din Goodwood,UK
NU INCA

-sa merg la cel putin o cursa de Formula 1
IN FIECARE AN de 1-2 ori

-sa merg la Le Mans
NU INCA

-sa particip la o cursa din aceea nebuna nebuna nebuna(Gumball,Cannonball,Furball)
NO WAY

-sa merg la muzeele Alfa Romeo si Ferrari
NU INCA

-sa am o masina sport italiana
NU INCA

-sa am o masina sport japoneza,un street racer modificat la maxim(imi lasa gura apa cand vad Supra sau GT-R)
DONE

-sa restaurez o masina clasica.
NU MA ATRAG


As vrea sa am un elicopter.
HalbaSus
Si eu as vrea sa particip la ceva de genu gumball... mi se pare vacanta ideala... condus toata ziua si petrecut toata noaptea... what can be cooler ?

As mai vrea sa imi permit sa am o masina de hobby (sau preferabil mai multe)... pe care sa o iau doar pt plimbarile (sau forjarile) de weekend... ar putea fi o broscuta originala, un seria 6 din 78 cu bot "rechin", un 911 (oricare), un Impreza WRX STI sau un Evo, sau un McLaren F1 (if i hit the jackpot :pray: )

Sa ma duc la octoberfest beer.gif

Sa am barul meu la care toti prietenii mei sa primeasca bere gratis (asta implica sa am alte afaceri profitabile blush.gif ) beer.gif

Sa nu mai stau iarna la frig... din noiembrie pana in mai sa stau intr-o tara calda.
James Kilowatt
QUOTE(HalbaSus)
Sa nu mai stau iarna la frig... din noiembrie pana in mai sa stau intr-o tara calda.


Te saturi... cand ai 350 zile/an insorite si copacii sunt verzi non-stop fara sa-i vezi inflorind sau inverzind, incepe sa-ti lipseasca schimbarea anotimpurilor, nametii, iesitul la dezapezire etc. smile.gif
DORU
Intotdeauna omului ii va lipsi si is va dori ce nu are, chiar daca nu e ceva bun sau care sa-si doreasca in mod normal. Asa este fiinta umana...
James Kilowatt
Exista si locuri aproape ideale unde sa locuiesti... la Nice faceam baie in mare din aprilie pana in noiembrie (dupa cateva beri am facut baie si de sfantul Neculai) iar la o ora de mers cu masina ai munti de aproape 3000m inzapeziti smile.gif
HalbaSus
Mhm... poate ca aveti dreptate dar nu prea vad cum ar putea sa-mi lipseasca frigul... brrrrr.... singura problema e ca deobicei acolo unde e cald... e foarte cald... nu mi-ar placea sa stau in africa sau alte zone cu temperaturi de peste 40 de grade... de aceea am zis ca numai pe timpul iernii sa plec din tara... la fel ca pasarile calatoare biggrin.gif.
Skywalker
A si ce am uitat sa pun este:
7. sa castig a 1-a la 6/49 cand se aduna banii de pe vreo 10 saptamani biggrin.gif
James Kilowatt
Asta cu 6/49 e mijlocul, si nu scopul in sine biggrin.gif

Eu vreau sa fac turul lumii.
Si sa invat sa pilotez un avion sau un elicopter.
Si sa ajung in spatiu biggrin.gif
mike.omega
Eu vreau sa pilotez ceva pe 4 roti pe circuit biggrin.gif
Restul mi se par "mici" tongue.gif

PS: Halba, sa stii ca daca stai in zone reci si berea se raceste mai repede laugh.gif
HalbaSus
De ce in tarile calde nu exista frigidere ? blink.gif beer.gif
romb
ce imi doresc eu :

1. sa am o masina sport sau cel putin o compacta sportiva ... asta sper sa se intample in cativa ani ... biggrin.gif

2.sa am un dealership si sa vand masini cu profesionalism si respect pentru client asa cum e normal , mi-ar place enorm sa imi castig traiul dintr-un asa bussines , asta ramane de vazut cu vremea ...
a3des
Mi-ar place si mie sa vad live o cursa de F1, cand eram copil aveam un vis, sa-l vad pilotand live pe Senna, din pacate ultima parte nu mai este realizabila, poate doar acolo "sus", dar eu nu cred in asa ceva.
vma
1 Sa vad New York
2. Sa fac un safari in Kenya
3. Sa conduc un Lambo macar 1 ora
Iulian HondaFan
QUOTE(HalbaSus)
Mhm... poate ca aveti dreptate dar nu prea vad cum ar putea sa-mi lipseasca frigul... brrrrr.... singura problema e ca deobicei acolo unde e cald... e foarte cald... nu mi-ar placea sa stau in africa sau alte zone cu temperaturi de peste 40 de grade... de aceea am zis ca numai pe timpul iernii sa plec din tara... la fel ca pasarile calatoare biggrin.gif.


California scrie pe tine: 10-15 grade cand e cel mai frig. 25-30 grade cand e cel mai cald dar de regula sunt in jur de 20... biggrin.gif
HalbaSus
Sa stii ca m-am gandit de multe ori la california... (in vise of course)... desi sunt "anti american" (adica nu sunt de acord cu sistemul lor legislativ, cu politica lor externa, cu berile slab alcoolizate, cu motoarele de cilindree mare si putere mica, cu suspensiile moi, cu SUV-urile din detroit, cu coca cola si fast foodurile de tip american, etc...) ma visez cate-odata (mai ales iarna) ca stau in california si ma plimb cu un low rider decapotabil si admir mulatre dotate in costum de baie blush.gif ...

De asemenea am auzit ca "cali" ar fi cel mai liberal stat din US deci chiar nu e o optiune asa rea... acum nu ramane decat sa castig la 6 din 49 si sa imi trag o vila in california... cu masinile aferente of course... toate decapotabile bineinteles biggrin.gif
a3des
Chiar deasupra faliei San Andreas :angel:
marius68582
Huuooo...ce ati facut din subiectul asta!
PIRATILOR!!! biggrin.gif
eddie
Eu stiu ca un om trebuie sa faca 3 lucruri in viata:

1.Sa faca un copil
2.Sa-si construiasca o casa
3.Sa planteze un pom.

Restul sunt vise,dorinte,s.a.m.d. :angel:
r4mp
eddi , nu ai precizat si unde iti construiesti casa si iti plantezi pomul biggrin.gif

vise : un tur la muzeul ferrari, o tura de circuit cu un f50, un inverviu cu shumi si cu v rossi
Skywalker
Punctele 1 si 3 le-am facut, mai am pt. 2 - asta e in derulare, sper sa se concretizeze cat mai repede.
Ghita A.
Si daca le-am facut pe toate trei ce urmeaza? Sa astept pensia?
Cred ca avem totusi dreptul sa visam mai departe...
marius68582
Vino tu cu alte provocari...
eddie
QUOTE(Ghita A.)
Si daca le-am facut pe toate trei ce urmeaza? Sa astept pensia?
Cred ca avem totusi dreptul sa visam mai departe...


Visele si dorintele se pot impini si ele ! :angel:
Bodi
Sa ma dau cu sania in Ghana...
Macar o saptamana sa fie -15 grade Celsius pe toata Coasta de Vest.
eddie
Eu am facut sky la Dubai ! biggrin.gif
eddie
Singura partie de sky artificiala din lume,este intr-un Mall,numit the Emirates Mall...
eddie
Cam asa arata the Emirates Mall de afara.... biggrin.gif
HalbaSus
Porcule !!! biggrin.gif
eddie
Pai daca mi-a fost ridicata la fileu ?
La fel iti doresc sa ajungi si tu ! :harhar:

Nu ma face,ca o sa-ti vezi si urmatoarele vise in pozele mele ! biggrin.gif
mike.omega
Eddie, mai sunt si cardiaci pe aici tongue.gif
HalbaSus
Daca e vorba de visul ala care implica california, decapotabile si mulatre dotate baga mare biggrin.gif nu ma deranjeaza ca trebuie doar sa ma uit smile.gif
eddie
Nu am decat visul ala cu Florida,ala cu California mai asteapta putin....! biggrin.gif
Miami,Miami Beach,Fort Lauderdale,Key West,Key Largo,snorkling,fishing,Orlando,parcuri de distractie !
ivghenie74744
sa particip la un raliu in desert. oriunde in lume numai nisip sa fie.asta la sectiunea vise . la dorinte mi a mai ramas sa mi vad baietii mari si sa fie sanatosi ,casa si pomii sunt realizate
RUE
halba: aici in capitala yemenului (sana) e primavara vesnica (18-32) dar e umiditatea intre 15-40 % la normal (si cand ploua - ploua!!)

vineri am escala in dubai de la 13 pana la 2 noaptea. ar merge o partie dar e prea scurt. astept o misiune acolo sa i dau lui eddie niste poze mai actuale de la schi.

am ajuns si eu la un campionat european de fotabl in 2000 la RO-DE in Liege.
vreau si la un modial si sa joace romanii. si bine!!

am plantat pomi (si vie) in gradina parintilor. promit ca daca imi iau teren in tm incep cu pomul! si apoi visez o casa pana la pensie.

la o cursa de formula 1 as merge.

sa vizitez cat mai multe din cele 7 minuni (vazui Parisu' cu ce e prin el, Burj al Arab, Piramidele din Gizza).
care mai sunt? zidul chinezilor? ceva turnuri cred ca mai sunt...s.a.

sa am 3 copii (una mica impreuna am facut si acum sa merg sa o zgubilesc cat stau acasa) de care sa fiu mandru.
vma
rue am vaut eu 3 biggrin.gif ultimele 2 nu mai e mare lucru din ele biggrin.gif
am vazut asa: Piramidele, Templul Artemisei si Mausoleul de la Halicarnas.
James Kilowatt
Eu vreau sa incerc ceva .... picant .... in imponderabilitate smile.gif
Daca nu reusesc sa ajung macar pe orbita (mai ales ca biletul e pentru minim doua persoane biggrin.gif), poate o sa fiu macar destul de bogat sa imi permit sa inchiriez in avion din ala cu care se antreneaza astronautii si sa zbor pe traictorie parabolica.... macar cateva minute de imponderabilitate poate ajung, la varsta la care o sa pot sa mi-o permit biggrin.gif
Si pana atunci poate conving si persoana biggrin.gif
eddie
@rue45709
pana ajungi acolo,ia de priveste !
Am fost numai pana la bariera,pentru a intra inauntru iti trebuie programare din timp si timp pierdut.As fi dat 50 de $ pe 2 cafele,dar m-am multumit doar cu vizitarea lui pe-afara !
RUE
nah, iaca si eu prin 2004.. era f cald...
am si poza acolo la bariera dar e prea explicita :wave:
Bianca81932
Au voie si fetele? Well, printre chestiile pe care chiar as vrea sa le fac i viata sunt :
0. sa am finaly o masina mai sportiva smile.gif
1. sa merg la o cursa de F1
2. sa merg la o finala de cupa mondiala
4. sa merg cu un supersonic, cu dublu

blush.gif
Alex-F1
Bianca.....R.E.S.P.E.C.T. pt. punctul 1 :notworthy: ....acum chiar ai intrat pe domeniul meu (vezi numele meu) :proud: Asta chiar mi-a placut! :clapping: Nu pot sa cred ca Halba zicea ca nu e curios sa vada o cursa de F1.... blink.gif ....pur si simplu nu stiu ce sa mai cred..... :scratchchin: ....sau imi scapa mie ceva??? :brilsmurf:
James Kilowatt
Eu am vazut-o pe aia din Monaco, acum 4 ani smile.gif Il inteleg pe Halba, in afara de masini, miros de motoare si zgomot alt spectacol nu prea a mai ramas in F1.... In plus, cu ocazia cursei orasul a devenit groaznic, bariere, garduri din tabla si sarma peste tot, parca devenise ghetou. :puke:
AZAZEL
de ceva vreme ma bate gandul unei croaziere pe mediterana. asta este ce imi doresc CEL MAI MULT.
MAI
vreau sa vad obligatoriu piramidele egiptene
vreau sa merg in australia pe o plaja faina SI IN HAWAII
si ,as mai vrea sa vad LAS VEGAS-UL.


ce imi mai doresc:

sa ma mut la casa , sa am curte, o mica piscina, si sa fac gratar si sa beau bere pana nu mai pot. (de asta am renuntat si la mult dorita masina cu motor TDI).
RUE
uite piramidele de la gizza
booneK9
QUOTE(Bianca81932)
Au voie si fetele? Well, printre chestiile pe care chiar as vrea sa le fac i viata sunt :
...
4. sa merg cu un supersonic, cu dublu


Excelent! Bravo, bravissimo.
Eu m-as multumi si cu un avion usor, de antrenament.
R o b e r t
1. Sa pilotez un Harrier (daca nu, m-as multumi doar sa stau intr-unul)
2. Sa conduc un Chevy Camaro
3. O familie
4. Cariera de succes
5. Sa fiu lunetist in armata
6. Sa particip in Turul Frantei (nu mai am mult biggrin.gif )
7. Sa dau mana cu Lance Armstrong
8. Sa merg in Jamaica (apoi in toata lumea)
9. Sa stau la casa
10. Sa gasesc un punct 10 (de fiecare data cand scriu un top10, mi-e cel mai greu sa gasesc locul 10 laugh.gif )
Bianca81932
QUOTE(booneK9)
Eu m-as multumi si cu un avion usor, de antrenament.


smile.gif Depinde ce avioane iti plac. Mie de cand ma stiu imi plac supersonicele, si pana acum doar m-am urcat in cateva "sa admir decorul" si am incercat un simulator de asa ceva intr-o UM, cam atat sad.gif .....asa ca ramane pe lista blush.gif
James Kilowatt
QUOTE(Robert82112)
7. Sa dau mana cu Lance Armstrong


N-ai vrea sa-l si intrebi formula moleculei minune? biggrin.gif


Eu as prefera un suhoi 37 sau f22 cu tractiune vectoriala smile.gif

@Bianca
Ar trebui cred sa te grabesti cu avioanele.... gurile rele spun ca asta e ultima generatie de avioane cu pilot uman, limitate la 9-12G.
HalbaSus
Alex-F1, dupa cum am zis nu ma mai pasioneaza asa de tare formula1, cand eram mai tanar, pe vremea cand era hakinen la mclaren era altceva, ma trezeam la 6 dimineata deschideam o bere si ma puneam in fata televizorului sa vad cursa de suzuka, apoi ma culcam la loc biggrin.gif (deh... ce vremuri... inca eram in liceu). Mi-ar placea sa merg odata la hungaroring... dar sa conduc eu wink.gif se mai organizeaza si acolo track days... oricum unul din lucrurile pe care as vrea sa le fac in viata e sa conduc pe un circuit... chiar si cu masina mea, desi as prefera ceva mai adaptat pentru pista (un ariel atom, un lotus elise, ceva de genul asta).
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.