Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Service bun Opel
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Opel
Andrei80007
[color=red][/color][size=18][/size]
Opel Corsa 1.2 Easytronic 2001

Am o problema cu roata dreapta fata. Se aude un scartait continuu cand rulez indeferent de viteza. Vreau sa ma duc cu ea in service dar nu stiu unde. Revizia i-am facut-o la Sibiu la reprezentanta opel pentru ca am zis ca ardelenii n-or fi asa de hoti ca bucurestenii dar m-am inselat amarnic:
- au lucrat la ea vreo ora dupa care 2 ore jumate a stat pe stand si apoi m-au taxat 4 ore manopera;
- nici macar nu mi-au bagat-o pe computer, cand sa ma duc sa o iau i-am intrebat si doar atunci au puso (ca de, cica nu e obligatoriu, doar cine vrea).

Vreau sa stiu unde pot gasi un service ok, in care sa poti sta langa masina sa vezi ce-ti lucreaza la ea si ce piese iti baga.
De dealeri opel m-am saturat. Am un prieten care are o ruda la erebus si acolo cica au 200% adaos la piese. Cand am comandat-o de la di-bas am pus si ABS pe ea dar se pare ca cine mi-a facut comanda a uitat de acest mic detaliu (aaaaa, si sa nu zic ca atunci cand alegeam optiunile, atotstiutorii de reprezentanti de vanzari mi-au zis ca si asa ABS-u nu face mare lucru si ca la o frana puternica o sa intre cei din spate in fundul meu!!!! va dati seama cat de imbecili sunt!!!!!!!!!!!)

Vreau sa incerc la Augsburg International. Ce parere aveti???
madalina
Stii cum este cu serviceul? ca si cu spitalele! E posibil sa fie un servuice in general bun, dar sa dai peste un mecanic prost sau sa fie un service in general prost si sa dai peste un mecanic bun
Florin63504
sincer, itit recomand sa cauti pe cibeva de incredere decit sa lasi masina la vreun service. Eu unul am patit-o si mi-au skimbat piese fara sa ma intrebe, inlocuindu-le cu unele mai vechi. Si asta la reprezentanta.
daco79828
Du-te la DI-BAS, restul sunt varza cu carne.....
CLAUDIU84194
QUOTE(Florin63504)
sincer, itit recomand sa cauti pe cibeva de incredere decit sa lasi masina la vreun service. Eu unul am patit-o si mi-au skimbat piese fara sa ma intrebe, inlocuindu-le cu unele mai vechi. Si asta la reprezentanta.

in reprezantata opel din Otopeni care s-a si desfintat anul trecut am schimbat un robinet electric( comanda aer cald-rece) care a costat fix 100 euro ("nou")+manopera 100ron si dupa 13 luni era defect. la demontarea bordului am descoperit ca era tot o piesa veche dar alta decit cea care era defecta initial si care mi-au dat-o acasa chipurile sa stau linistit ca au schimbat-o. sfatul meu gaseste service particular sau un mecanic priceput si tine-l de suflet
eddie
De Di-Bas iti pot spune,ca la altul nu am mers...
Plusuri:
-se lucreaza bine,eu unul am fost multumit
-preturi acceptabile pentru un service(nu vorbim de particulari)
-clientul este mult mai bine tratat decat inainte
-au reduceri de 15% la piesele originale GM cumparate de la ei
-au o sala de asteptare moderna intre showroom si service,unde poti bea o cafea,un suc,poti fuma si te poti uita la un TV mare cu plasma montat in tavan.
Minusuri:
-trebuie programare cu 1-2 saptamani inainte
-nu ai voie sa stai langa masina(asta e politica GM,valabila la toate service-urile Opel)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.