Help - Search - Members - Calendar
Full Version: SIAB 2007
Masini.ro Forum > Masini.ro > News/Noutati
adi.mitrea
Salonul International Auto Bucuresti (SIAB) ar putea fi organizat in 2007 la Complexul Expozitional Romexpo. Presedintele ROMEXPO, George Cojocaru a declarat ca intentioneaza sa construiasca un pavilion de circa 12.000 metri patrati. "Purtam discutii cu cei de la SIAB, succesul negocierilor depinzand de constructia acestui nou pavilion" a spus Cojocaru. Investitia de aproximativ sase milioane de euro va fi acoperita din surse proprii ROMEXPO: "Noi avem deja banii, avem si planul, nu mai asteptam decat autorizatia de la Primaria sectorului 1, care nu ar trebui sa intarzie mai mult de o luna" a mai spus Cojocaru. Constructia acestui nou pavilion face parte din strategia ROMEXPO de a dubla suprafata acoperita, in urmatorii opt ani. Acoperirea a 100.000 de metri patrati (fata de 50.000 cat reprezinta suprafata acoperita in prezent) costa aproximativ 40 milioane de euro si va fi amortizata in 10-12 ani.

sursa: Mediafax
mike.omega
Deja?! laugh.gif mai e un an si ceva pana la siab tongue.gif
CruiSeR
Oare daca se dubleaza suprafata ce vor mai expune la SIAB ?! smile.gif Ca avem de toate..
florin55503
poate asa vine si tiriac. acum daca are spatiu nu mai prea are motive de carcoteala
gabi4
daca tot e vorba de siab....cel de anul asta in ce perioada este?
Arheopterix
Parca e la doi ani....
Laurentiu_007
Credeti ca se va ocupa tot? Eu nu cred.
CPI
QUOTE(Arheopterix)
Parca e la doi ani....

Sigur e din 2 in 2 ani, si eu am avut aceeasi reactie cind am citit topicul ca si mike omega dejaaa?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.