Help - Search - Members - Calendar
Full Version: albea dynamic
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Fiat
Stanean75862
Care este presiunea in pneuri???
are cineva cartea tehnica a masinii??? Ca eu am cumparat masina de o saptamana, si nu am carte tehnica...inca. sunt o gramada de functii prin meniul comp.de bord si nu stiu ce dracu fac. M-as duce la dealer, dar i-am zis ca ma descurc eu.
Stanean75862
chiar nu mai citeste nimeni pe aici???
Vreau si eu um manual de Albea Active sau Dynamic. Cel original nu a venit, desi au trecut 2 saptamani de cand am ridicat masina!!!!
Multumesc mult de tot band.gif
Stanean75862
Deoarece nimeni nu scrie aici rog respectuos un moderator, sau un administrator sa stearga topicu asta ca ocupa loc degeaba pe server....
MULTUMESC...
eddie
QUOTE(Stanean75862)
Deoarece nimeni nu scrie aici rog respectuos un moderator, sau un administrator sa stearga dracului topicu asta ca ocupa loc degeaba pe server....
MULTUMESC...


La asa intrebare,ai avut raspunsuri pe masura...
Oare Fiatul Albea Dynamic sau Active crezi ca merge cu alte presiuni in cauciucuri fata de un Albea normal ?Ma cam indoiesc.In cel mai rau caz,desi nu cred poate exista un +/-0,2,care nu este un capat de tara. Nu stiu de ce te intereseaza presiunea in pneuri asa de tare,mai ales ca nici nu ti-ai luat masina ? Asta e treaba ta.
Deoarece ai incercat sa fii respectuos dar nu ai reusit in final,sa vedem ce zic si alti moderatori si administratori despre rugamintea ta.... no.gif
Stanean75862
Eu zic totusi ca presiunea din pneuri este importanta...este vorba de contactul cu solul, si nu in ultimul rand viata cauciucurilor...
air_wolf
la mine nu scrie nicaieri presiunea, deci am pus 1.9; oricum e vara si creste singura de la caldura.
Stanean75862
eu am pus 2...azot sau un gaz inert cam 90 mii lei vechi de roata, plus un lichid antipana...
Le-am avut la supernova, si nu a facut saraca nici o pana de cauciuc in 4 ani, si avea cauciucuri Matador.
Asta are pirelli, si tot acelasi tratament au luat.
Merci oricum
Radu69537
stane, unde ai bagat gaz inert, ca ma bate si pe mine gandul...
Stanean75862
La intrarea in Buzau, disnpre Ploiesti...este un atelier, cu firma mare "SERVICE ROTI", chiar la intrare, dupa ce cobori podul, si iesi din padurea Crang. Aia sunt meseriasi, fac treaba buna, eu sunt clientul lor de vreo 8 ani, de pe vremea cand aveam Dacia 1300. Fac de toate la roti, inclusiv reparatii, indreptari.... Aduc si genti la comanda. Ce mai este Service Roti, iar sculele pe care le folosesc sunt noi... Nu am vazut le ai nici un ciocan!!!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.