Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Masina cu personalitate.
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Opel
dan79769
Acu ceva timp mi s-a intamplat sa tureze motorul singur atunci cand nu era in viteza. Crestea de la valoarea normala de 800 rpm la 1200rpm fix chestie care mi s-a parut foarte dubioasa. Nu aveam consumatori multi in caz ca va intrebati doar obisnuitul casetofon si poate ventilatorul fara AC. Masina e un astra din 2001 1.7 tdi. A facut asa doar timp de cateva zile poate o sapt. De atunci nu a mai facut. Ceva idei, cauze posibile?
Mihai64798
De obicei este o eroare a computerului de bord. Tin minte ca primele Solente faceau la fel. Lasai motorul la relanti, si computerul se "juca" cu turatia ... o ducea uneori chiar mai sus de 1200 ... pentru cateva secunde pe urma o reducea la 900.. era foarte funny si ciudat in aceelasi timp, sa vezi cu motorul tau se tureaza singur. Poate baietii de aici au alte idei.
Bogdan74942
si eu am o vectra si face mai mereu asa mai ales cand e rece dimineata... banuiesc ca e socul automat care face asta....deci stai fara grija ca nare nik
dan79769
Si eu m-am gandit la asta dar in perioada cand imi facea mie asa nu era foart frig afara. Si pe langa asta am vb cu un mecanic .. o cunostinta si zicea ca singura chestie de la ce ar putea fi e o eroare in computerul de bord... trebuie sa ma duk cand am timp sa o mai pun pe laptop sa vad ce zice.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.