Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Dacia SupeR Nova HATCHBACK vs BERLINA
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Dacia > (Super)Nova&Solenza
Cosmin79837
Salutare.

Dupa cum vedeti sunt nou pe aici .Si din pacate nu numai aici ci si in materie de automobile.Asa ca pt inceput as vrea sa stiu care e diferenta intre cele 2 masini din Titlul topicului.

Mersi fain blink.gif
eddie
De unde ai scos tu ca Solenza este HATCHBAG ?
Pentru asta iti voi schimba titlul topicului ,ca sa-ti mai raspunda cineva,fara sa se sesiseze...
T u d o r
biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

Si ar cam fi subiect de "versus"? Sau macar de Dacia?

Diferenta dintre cele 2 masini din ce punct de vedere? Adica ce te intereseaza? Ca daca e sa cautam deosebirile asa, la modul general...pai nu prea sunt asemanari, poate doar marca. :angel:
eddie
Mda,asta nici nu mai observasem .... biggrin.gif
Bogdan78776
Nu exista DaciaSuper Nova hatchback. Primele Dacia Nova aveau un aer de hatchback (motor de 1,6 l). O prostie de motor. Tabla mai proasta decat la Super Nova (daca va inchipuiti asa ceva). Apoi au scos o Nova cu o caroserie asemanatoare cu cea a SuperNovei.
Cosmin79837
QUOTE
De unde ai scos tu ca Solenza este HATCHBAG ?



Unde era vb de Solenza?
Si de unde am scos-o?De pe un alt site de specialitata (vanzare masini).Daca nu stiti nici voi e Ok.Numai ca daca nu puteti ajuta,macar nu incurcati.

Mersi fain si scuze de deranj.
DORU
Intre cele doua, fara retinere, SupeRNova !
G e o r g e
SupeRNova fara doar si poate .
T u d o r
Si eu la fel zic. Doar daca nu-i trebuie masina pentru a cara cartofi la piata. Daca pentru carat trebuie, atunci berlina e alegerea corecta.
Pentru orice altceva, SN. biggrin.gif
eddie
Da,greseala mea. arigato.gif
Solenza sau SuperNova,tot nu e niciuna HB !
Si mi se reproseaza greseala dupa ce-am ridicat SN cu un rang... biggrin.gif biggrin.gif
Cosmin79837
Ok.
Se pare ca nu m-am exprimat eu bine.Pe siteul respectiv,Am vazut ca se vinde DACIA SUPER NOVA BERLINA si DACIA SUPER NOVA HATCHBACK.
Deci nu era vb de SN si de Berlina simpla sau cum ii zice>intre astea 2 nu stiam ce diferente exista.

Mersi fain.
eddie
Pai si Skodei Octavia berlina i se deschide portbagajul ca la SuperNova(porbagaj+luneta)......si nu e hatchbag ! Cine a postat anuntul nu stie ce vorbeste ! Sunt berline amandoua!
Dacia veche a ramas impamantenita cu numele de ,,berlina'',dar asta nu inseamna ca trebuie sa- le spunem celorlalte ,,hatchbag'' !?
Stanean75862
Salut dragi prieteni
Daca DSN nu e hatchback... atunci opelu astra ce dracu e????
Fara doar si poate DSN e hatchback...si e masina meserie!!!!!
Pacat ca am vandut-o cu 3700 Euro, ca cine dracu da atatia bani pe o dacie.... sa mearga cu ea!!!!!!
Stanean75862
Da acuma conduc o alta masina.......
Iata frumusetea...
O albea dynamic....exact ca asta
eddie
Singura Dacie care a fost aproape de un hatchbag a fost Dacia 1320 ,deci degeaga insisti cu SN,ca nu e HB nici pe departe !
Stanean75862
Ok daca ziceti dvs... dar eu raman la ideea mea.....
Opel astra e hatchback....totusi ce diferente de ansamblu sunt???? tot 5 usi.
Dar daca ziceti voi... asa o fi
Borcan77786
hai sa auziti si varinata mea biggrin.gif .... Eu zic ca Dacia Supernova este BERLINA IN 2 VOL si 1/2 :angel: .....si nu numai ca zic eu dar asa si este. Hatchback-ul se termina imediat dupa luneta si gata pe cand SRN mai are ceva portbagaj......
T u d o r
Si eu tot cam asa gandesc, e un fel de hatch cu putin fund... biggrin.gif

O strutocamila, ceva de genul. Nu poti sa-i zici nici berlina (3 volume) si nici hatch nu prea e. In fine, ce e asa de important sa determinam cate volume are SN?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.