Help - Search - Members - Calendar
Full Version: GTT-OPEL-un sfat va rog
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Opel
daco79828
Fratilor ce parere aveti de dealerul asta,eu mi-am comandat o masina - Astra NEW- la o domnisoara roscata si am mari probleme cu ea,de la inceput o fost aiurea tipa.S-a depasit termenul de livrare de mult si nu reusec sa dau de ea la telefon deloc, din 3 nr de tel care le am nu reusesc sa o gasesc,macar sa stiu ceva de masina mea,deja am impresia ca astia au fugit cu banii mei.De duduita cu ochii verzi o singura data am dat de ea la tel. si a spus ca e foarte ocupata si ca o sa ma sune cand o sa aiba timp, dar foarte importanta si aroganta,e bine au trecut 2 sapt. si nimic.Daca pe ea o doare undeva de clienti, pe mine nu de banii mei.Sunt disperat deja ma gandesc ca mi-a vandut masina altcuiva,am mai auzit de-astea.Nu stiu ce sa fac ca nu am timp sa ajung pana acolo.Am cerut sa iau legatura cu conducerea poate o pune la punct pe tipa asta aroganta,dar auzind ca sunt un client nemultumit de ea nu mi s-a facut legatura si mi s-a inchis telefonul.Sunt foarte suparat si nu stiu ce sa mai fac,daca aveti un sfat astept nerabdator......
eddie
Tu esti copil ?!
Banuiesc ca nu esti din Bucuresti....dar atunci de ce ai ales GTT ?
Du-te peste ei cu un avocat si cere-le daune conform contractului,sa vezi atunci cum iti scot masina din manseta! :romania:
Meditatorul
tu glumesti?????!!!


dar unde este acest dealer?

de ce nu ai mers acolo???

ai toate sansele sa mai obtii ceva accesorii in plus pentru intarzierea fata de contract, sau pur si simplu poti cere banii inapoi!


este scandalos ce spui tu, insa, sincer m-as mira sa nu poti rezolva si telefonic.

Parerea mea este ca te-ai bazat excesiv pe legatura telefonica cu tipa care se "ocupa" de masina ta!

Du-te peste ei si vei vedea ca vei avea castig de cauza!
Marius79368
Ciudat ... si eu am facut comanda acum 5 saptamani la GTT la o vectra modelu nou si mi s-a dat termen de 10 saptamani (cred ca e chiar aceiasi fata ...daca o cheama Alexandra ...)
In mod normal exact de azi mai aveam 5 saptamani iar cand am facut comanda i-am spus ca am sa o sun peste 5 saptamani sa-mi zica in ce stagiu se afla masina ceea ce am si facut azi doar ca m-am dus personal ...cand m-a vazut a tresarit putin chiar daca vb la telefon si nu a avut rabdare sa inchida pt ca mi-a aratat 3 degete ceea ce vroia sa insemne ca in 3 saptamani ajunge masina la ei ....adica cu 2 saptamani mai devreme .. Acum nu stiu cesa zic dar nici tu nu ai actionat corect doar prin incercarea telefonica , trebui sa-ti faci timp si sa mergi personal acolo si ca sa fi respectat nu uita ca treb sa respecti si tu la randul tau adica daca ii vei lua tare la fel te vor lua si ei pe tine ...vb frumos pana-n punctul in care vezi ca nu ajungi nicaieri cu ei ... iar de fugit cu banii nu exista asa ceva doar ca in contract garantez ca nu ti-a dat un termen fix si asa ca sunt acoperitzi de clauzele din contract ......UNa peste alta eu unu am avut norocu sa fiu servit bine si prompt , nu e prima mea colaborare cu ei si nu am avut deloc probleme iar asta de la service la dealeri... BAFTA
Marius79368
aaa si inca ceva tot pe forum am mai citit ca cei de la gtt au dat chiar anumite servici gratuite unuia chiar i-a adaugat casu cu mp3 din cauza faptului ca a intarziat livrarea cu 2 saptamani ....si au mai fost si cazuri unde nu s-a dat masina deaorece banca prin care se facuse leasingu nu le transfera bani in cont iar cumparatoru era prins la mijloc si nu isi putea lua masina din curte de la ei ..se ducea omu in fiecare zi la ei si dupa ce ii spunea ca cei de la banca tot nu au virat bani se duce si statea in ea blink.gif
daco79828
Tu esti copil ?!
Banuiesc ca nu esti din Bucuresti....dar atunci de ce ai ales GTT ?
Du-te peste ei cu un avocat si cere-le daune conform contractului,sa vezi atunci cum iti scot masina din manseta!
_________________

Nu sunt din Bucuresti, dar sincer nu stiam ca sunt probleme cu ei, trebuia sa ma interesez si eu inante de dealer??? Am auzit ca sunt mai multi, dar care e mai bun macar sa stiu unde sa ma duc cu masina la service...
eddie
Da,dar mai stiu eu un caz cand s-a negociat pretul la doua Opel Zafira,la GTT de un coleg de-al meu si la GTT si Di-Bas de mine.
Am luat masina cu 500 de euro mai putin decat el plus o optiune de 125 de euro pe care eu o am(suport lombar,cotiera si scaun pasager dreapta cu reglare pe inaltime).In total 625 de euro platiti mai putin !
Eu am fost si la ei si la Opel Di-Bas si am luat-o cu 625 de euro mai ieftin la pretul DDP de la Di-Bas decat ce imi oferea GTT-ul !
Dar totusi,pentru ca sunt corect,recunosc ca drive-testul l-am facut la GTT.
Am avut si o oferta deosebita,de la directorul GTT,
masina aia de drive-test,Zafira de 2,2 cu 6.000 km la bord,uzata moral, cu o reducere de 10 % ! :bash:
Marius79368
sincer cred ca toti dealeri sunt cam la fel si ca diferenta o face cumparatorul..eu la a mea am optinut exact invers , adica de la gtt o oferta mai buna si fara nici un fel de chestie diferenta a fost foarte asemanatoare doar ca la o vectra adica reducere de 500 + volan piele si scut metalic adica inca 140 in total 640 E reducere fata de erebus si di-bas iar asta dupa ce le-am pus ofertele mai bune de la erbus si di-bas ,fata de oferta lor initiala, pe masa ...
daco79828
Gata s-a rezolvat, ce bine, in 2 zile imi iau masina, adica saptamana viitoare.Cred ca m-am cam pripit, a avut dreptate tipul cu vectra. Eram nervos si plin de nerabdare, dar acum ce mai conteaza important este ca o sa am masina!!! beer.gif
Marius79368
Felicitari !! sa o stapanesti fara incidente... beer.gif
Eu mai am inca 3 saptamani ...
Marius79368
Daco 79.... presupun ca acum ca ti-a venit masina nu o sa mai calci prea curand pe aici ..oricum as avea si eu o intrebare.... cum au decurs lucrurile din momemtul in care ti-au spus ca a ajuns masina si cat a mai durat din momentul respectiv pana cand ai ridicat-o de la ei..
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.