Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Audi A4 din 2004
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Audi
Lucian79499
Stie cineva ce pret are motorasul de stergator parbriz ?
De aproximativ o saptamana, nu-mi mai merg stergatoarele de parbriz numai la viteza foarte mica, parca ar da semne ca se arde motorasul, semne de oboseala.
Banuiesc ca trebuie schimbat !
DORU
Posibil sa fie usor gripate, verifica intai !
Flav
N cred ca e motorasul. Am avut si eu problema asta si era cat p-aici sa schimb motorasul care binenteles nu avea nimic. E posibil sa fie incheieturile angrenajului de parghii intepenit. De preferat pana nu-l demontezi sa nu mai folosesti stergatoarele. Fortezi motorul degeaba riscundu-l sa-l arzi. Un motoras poti gasi la dezmembrari in pana 2 milioane. Bafta!
robert
Daca e motorasul ars, la reprezentanta Audi costa de intepenesti!!!
Ex: la un simplu Renault Clio Symbol pret de catalog e 8 milioane la Serus.L-am gasit cu doar 1,5 la dezmebrari, cu tot cu montaj si merge de n-are treaba.
Ptr A4 motorasul depaseste clar pretul de la amaratul de Symbol.Suna si verifica, dar sub 13-14 nu scapi.
Mai bine vezi sa nu aibe altceva.Daca este totusi ars, inlocuieste-l cu unul SH ca iesi muuult mai ieftin(100E).Asta daca n-ai bani de aruncat.Sau daca nu tii neaparat la unul nou.
Lucian79499
am sa merg la un service .. sa-mi verifice .. numai sa iau salariul smile.gif)
sper sa nu trebuiasca totusi sa iau alt motoras.
astia de la Audi stiu ca usuca cu scorurile
eu am schimbat un bec de la un far .. si pe langa faptul ca am platit 700 de mii cand m-am uitat pe factura .. era trecuta si laveta = 50 000

nu mi-a venit sa cred !
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.