Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Alegere Corsa HELP!!!
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Opel
Adrian62350
Ce sa aleg intre un Corsa 1.2i cu cutie semiautomata si un Corsa 1.3 CDTI cu cutie manuala - ambele noi?
Ajutoorrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr plizzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
florin55503
1.3 cdti. e doar parerea mea
stefan44002
Bineinteles, 1,3Cdti. Mai economic, mai nou.
danmatyas
1.3cdti, motor de generatie mai noua, consum mai redus.motorul 1.2 e mai vechi, consumu este evident mai mare...si nici nu il ajuta acea cutie de viteze.bafta
marius60959
la o prima vedere 1.3 CDTI. consum mai mic, motor mai nou. cutia semiautomata de la Corsa am auzit ca nu ar fi printre cele mai bune.
insa acum depinde si cati km vrei sa faci pe an, si pe unde mergi cu masina mai mult (urban/"afara").
despre motorizarea de 1.2 la Corsa am auzit in general numai lucruri bune, insa cu cutie manuala. e fiabil si un consum acceptabil ptr benzina.
am avut si eu dilema asta acum vreo 7-8 luni cand am luat masina. eu insa am vrut diesel din start. conduc in special in Bucuresti, si fac mai mult de 20 000km/an.

daca dispui de diferenta de bani cred ca se merita sa iei CDTI-ul.
s73933
daca doresti leasing auto astept un semn; sigur pot sa-ti fiu de ajutor cu o oferta pe masura.
gratian75509
daca faci peste 25000km pe an ia cdti, daca nu ia benzinarul
gratian75509
daca faci peste 25000km pe an ia cdti, daca nu ia benzinarul
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.