Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Date tehnice motorizare Diesel Octavia RS
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Skoda
a3des
Noile motorizari sunt prevazute cu filtru de particule Diesel (DPF).
cilindri:4
cilindree: 1968 cmc
cursa x alezaj: 81/95,5
putere maxima: 125kW/4200rpm
cuplu maxim: 350Nm/1800rpm
viteza max: 225
acceleratie 0-100: 8,5s
consum mediu: 5,7-5,8
consum urban: 7,7-7,8
consum extraurban: 4,5-4,6
DORU
Cuplu demential, insa acc 0-100 km/h cu 0,1 sec sub a berlinei Tour 1.8T de 150CP. Cam slab, as zice. Ce greutate are la gol?
Lucian72846
Greutatea la gol 1400 kg pentru berlina si 1415 kg pentru combi ! cu 140 kg mai mult pe berlina decat Tour 1.8 T ( in anumite specificatii este dat pe 1.8 T tot 8.5 s - 100 km )
Lucian72846
Insa pe reprize , DORU ............... ai dreptate , cuplu demential !
a3des
Eu zic ca da clasa la 1.8T de 150CP. (nu dati cu pietre! smile.gif )
Lucian72846
Cu asemenea cuplu , nu e de mirare ..... si eu zic sa nu-l subestimam !
DORU
QUOTE(a3des)
Eu zic ca da clasa la 1.8T de 150CP. (nu dati cu pietre! smile.gif )


Uite vezi, Adrian, de-asta ma gandesc eu in viitorul apropiat la modificari la masina mea. Mai ales ca eu plec de la 9,1 sec si nu 8,4 sec ca la berlina FWD. Sa nu-mi dea clasa! biggrin.gif

Lucian, multumesc pt precizarile legate de greutate. arigato.gif
a3des
Masinile persoanelor de fata se exclud de la discutie bicycle.gif

later edit: las` ca nici cu a ta nu mi-e rusine, Doru :boxing:
Lucian72846
Hai sa le vedem la treaba , sa nu uitam de noul model Octavia II Co 2.0 TDI 140 CP 4x4 ! ( diesel filtru particule , vezi RS diesel ) , poate ajunge si aceasta la 170 CP . In anumite situatii bineinteles ! Noul Haldex de pe O2 a fost pregatit de la inceput si pentru aceste motorizari !!
a3des
Azi am batut palma cu un client pentru RS diesel. Peste doua luni va scriu impresiile despre el... band.gif
DORU
QUOTE(Lucian72846)
Hai sa le vedem la treaba , sa nu uitam de noul model Octavia II Co 2.0 TDI 140 CP 4x4 ! ( diesel filtru particule , vezi RS diesel ) , poate ajunge si aceasta la 170 CP . In anumite situatii bineinteles ! Noul Haldex de pe O2 a fost pregatit de la inceput si pentru aceste motorizari !!


Sa inteleg ca Haldex-ul de pe Octi 1 nu e pregatit pt tuning?
Lucian72846
Nu este acelasi de pe Octavia II ! cand vii am sa-ti arat diferentele . OK ?
DORU
OT: Sa stii ca trebuie sa-ti rezervi macar 2 ore pt mine, doar avem planuri mari :angel: arigato.gif
Lucian72846
Gasim o solutie !!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.