Help - Search - Members - Calendar
Full Version: smart versus clasa s
Masini.ro Forum > Discutii generale > Off Topic
marius68582
am vazut testul asta in ams acum cativa ani,acum am descoperit si clipul.

video
AlexTM
Si ce vrea sa demonstreze asta? Ca S-Klasse e mai sigur decit Smart?
Puteau sa ma-ntrebe pe mine si sa-mi dea un sfert din banii de crash-test smile.gif
HalbaSus
ideea e ca smartul nu se dezmembreaza in bucatele mici mici mici in urma impactului cu un S-class... ba chiar nu se prea dezmebreaza deloc... oricum topicul nu e tocmai potrivit pt versus... se muta la off-topic.
mike.omega
laugh.gif
Si cand ma gandesc ca era sa dau cu dacia peste unu cu un smart si sa-l fac praf biggrin.gif (ametitu se uita prin alte parti nu pe strada smile.gif
Smartul ca si alte caroserii pe 4 roti de dimensiunile astea nu sunt deloc sigur, ba chiar mortale :angel:
florin55503
la cum a fost aruncat smartul daca era pe sosea (sa nu zic si viteze mai mari) era direct proiectatintr-un copac si consecintele pt eventualul sofer ar fi fost tragice
James Kilowatt
Lasa ca nici Lady Di nu era in Smart.

Nu exista masini sigure. Exista doar unele ceva mai blande decat altele. Insa e mult mai sanatos sa nu afli pe pielea ta cat de sigura (sau nu biggrin.gif) e o masina.
Seri
Smart-ul nu se deformeaza foarte tare, dar din cauza ca nu are spatii care sa absoarba impactul, acesta este prea puternic pentru pasageri, ceea ce poate fi fatal. Am vazut asta la Fifth Gear.
O masina cu o siguranta activa si pasiva foarte buna, Ferrari Enzo (sau ce a mai ramas dupa un impact la 250km/h):
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.