Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Alonso & Renault: imbatabili
Masini.ro Forum > Auto Motor Sport > Formula 1
CCI
S-a intamplat iarasi: cuplul Alonso - Renault s-au plimbat azi la Silverstone (ca si la Monaco de altfel). Distanta fata de urmaritori in ambele campionate incepe sa devina cam mare. Se pare ca Alonso va repeta titlul, si in stilul in care o facea MS acum cativa ani.
ncristi
Inca o data BRAVO RENAULT ?...DA BRAVO RENAULT smile.gif !!!!
radu66490
da,nu cred ca cineva poate sa i mai faca ceva lui alonso si renault anul asta
asta e
gabriel cretu
ce sa mai spunem ?????????/nu mai e nimic de spus....... biggrin.gif orice fani am fi,cuplul alonso renault ,sunt varianta castigatoare.........masina e buna,pilotul la fel,greseste putin,sau deloc,ce mai e de spus.......sunt campioni........rivali nu prea au.......
Stateam si ma gandeam ca acum iarasi va urma o perioada de dominare clara a unui pilot,pt ca nu prea se arata contracandidati seriosi daca si Schumi se va retrage nu stiu cine-l mai poate ameninta pe alonso....poate doar masina,daca se muta de la anul,dar cine stie poate va fi mai buna decat renaultul,si atunci sa te tii....vom asista la caderea recordurilor lui schumi....... biggrin.gif
Sa faca ceva Raikkonen la ferarri? ma cam indoiesc,pentru ca masina nu mai e nici pe departe ce era odata.......iar el nu cred ca ,valoric,este peste schumi...........
Andrey75353
La fel cred si eu..nimeni si nimic nu-i mai poate oprii!!
Felicitari Alonso.....felicitari Renault F1 team!!
Leone
intr-adevar felicitari lor...dar sa nu uitam ca mai sunt inca destule curse de disputat....si speranta moare ultima...dar moare si ea in cele din urma! blush.gif
radu66490
recordurile lui msh nu cred ca o sa fie egalate in viitorii 20 ani
o sa ne intrebe copii nostrii``tati tu te uitai la msh cand erai tanar``
si tu ai sa zici ``da,eram fan ferrari`` sau ``nu,eu tineam cu oricare altul ca ma plictisisem sa l tot vad cum castiga``
dar oricum msh nu mai are nimic de dovedit in formula 1,este deja o legenda,cred ca si bunica l stie cine e.si in 10 ani o sa fie un nume si mai mare in istoria f1
dar mi ar place sa l vad cum castiga un campionat si se retrage
anul asta nu cred ca se poate,sa vedem in 2007
multumim msh,ai aratat ca se poate, biggrin.gif
G e o r g e
in sfarsit cei de la renault au reusit sa faca o masina buna si fara probleme . totul le-a mers perfect .felicitari staffului tehnic si nu in ultimul rand pilotilor . dar trebuie luat in calcul faptul ca aceasi piloti erau nimic daca nu aveau o masina BUNA dpv tehnic .
James Kilowatt
Pe mine francezii astia ma enerveaza. Reno bate tot ce misca in F1 si pe strada n-au nici un model sportiv mai acatarii. Peugeot-Citroen fac legea in WRC si pe strada au doar FWD-uri lesinate... :evil: Ingineri buni, marketingi cu suflet vandut profitului biggrin.gif
Leone
si in trecut renault au fost ff performanti in f1 dar masinile lor de strada au lasat mult de dorit la capitolul "sportivitate"...cred ca pur si simplu nu vor sa se chinuie sa implementeze cate ceva din tehnologia f1 si in masinile de strada...
eddie
De Renault Clio RS 2,0 l 182 C.P. si V6 3,0 l ai auzit ?Si sunt vandute ca masini de strada....
Leone
QUOTE(E d d i e)
De Renault Clio RS 2,0 l 182 C.P. si V6 3,0 l ai auzit ?Si sunt vandute ca masini de strada....

....sunt exceptiile care intaresc regula! biggrin.gif

acum serios vorbind, ma refeream la faptul ca majoritatea masinilor produse de renault au o orientare predominant spre confort si/sau economie mai mult decat spre caracter sport...
CCI
Hmmm, se poate, dar mai exista inca Laguna GT, Megane RS ... smile.gif Nu chiar asa de "familiale" wink.gif

E adevarat ca ar putea face mai mult, insa ar cam iesi din clasa de preturi careia i se adreseaza. Eu mi-as lua maine Laguna cu tractiune integrala, sau cutie secventiala (sau DSG blink.gif ), dar ma indoiesc ca o sa vedem asa ceva de la Reno in curand.

La fel si Citroen/Peugeot.
cosmin45741
Iaca, s-a spart buboiul biggrin.gif si o sa se mai sparga....
Niciodata francezii nu au fost in postura de imbatabili si nici nu vor fi. Iar Alonso mai are de invatat sa mearga si cu o masina echivalenta dpdv al performantelor cu a concurentilor.
Nu va grabiti cu concluziile ca treaba-i in fasa inca biggrin.gif
Leone
indy a fost intotdeauna un circuit pe care ferrari s-a descurcat f bine, iar renault nu prea...ca sa nu mai vb de alonso, care nu a stralucit niciodata aci!
asadar, era de asteptat ca si anu asta ferrai sa fie in frunte...ceea ce m-a uimit insa este cat de lent a fost alonso...practic mult mai lent decat fisichella, ceea ce dovedeste ca mai are inca de invatat cate ceva...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.