Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Noua paleta de culori pentru O2
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Skoda
muresan75842
Din cate am inteles printre imbunatatirile aduse in a 2-a jumatate a anului pentru O2 , ar fi si ceva culori in plus. Imi poate spune cineva despre ce culori e vorba? Eu de exemplu astept un "albastru (arctic blue silver metallic)" ca cel de pe Passat-uri. Ma amagesc doar?
TLS-09
Cel mai simplu este sa cauti pe www.skoda.ro la car configurator unde ai toate optiunile de culori diponibile pt Octavia II.
muresan75842
Da..asa e Cristian..dar oamenii astia de la Skoda nu isi reactualizeaza baza de date in ton cu noutatile anuntate de cehi.
Lucian72846
QUOTE("muresan75842")
Din cate am inteles printre imbunatatirile aduse in a 2-a jumatate a anului pentru O2 , ar fi si ceva culori in plus. Imi poate spune cineva despre ce culori e vorba? Eu de exemplu astept un "albastru (arctic blue silver metallic)" ca cel de pe Passat-uri. Ma amagesc doar?


Deocamdata Cappucino Bej este noua culoare care se poate comanda pentru O2 , de restul ..... inca nu se cunoaste data exacta a intrarii in fabricatie . Se doreste inlocuirea Gri Grafit si Gri Stone . Pe baza acestora pot aparea alte nuante de culori !
a3des
Aspect culoare "Bej Cappuccino"
DORU
Am uitat eu ce inseamna bej? Ca numai bej nu mi se pare culoarea aia... blink.gif Mai degraba gri cenusiu. blush.gif
Lucian72846
Asa arata Capucino Bej pe Octavia II !
Lucian72846
Asteptam sa vedem cum arata si pe masina , din foto nu cred ca reiese adevarata nuanta !
a3des
Am sa revin cu informatii cand apare "antracit-ul" care inlocuieste gri titan pentru Superb.
DORU
Nuanta ca nuanta, culoarea mi se pare mie ca e departe de BEJ. :nope:
muresan75842
Va multumesc mult tuturor! arigato.gif
Lucian72846
Din foto , asa se pare , departe ......... de bej !
a3des
In curand apar primele masini in culoarea "bej" si o sa vedem live.
Lucian72846
Corect , in maxim 2 saptamani le vom vedea pe strada . Primele O2 Cappucino Bej !!
a3des
Dupa cum am promis revin cu informatii proaspete.
Iata paleta noua de culori



BEJ CAPPUCCINO / GRI ANTRACIT / GRI SATIN
Lucian72846
Dupa cum am mentionat , aceste culori inlocuiesc in ordine : bej sahara , gri grafit si gri stone .
DORU
In afara de antracit, celelalte doua nuante mi se par altele decat culoarea mentionata sub ele. Am vreo problema de cromatica? biggrin.gif Tind sa cred ca nu eu... :angel:
Butnaru71161
o fi de la calculator?
nici eu nu vad legatura intre culoare si denumire
Lucian72846
In realitate speram sa arate altfel , acestea sunt totusi mostre de culoare !
a3des
Sunt convins ca in realitate o sa fie altfel.
Lucian72846
Prin noua paleta de culori , diversificata pe toate modelele , Skoda incearca sa adopte noul program " human touch " . Isi doreste sa fie mai aproape de oameni ! Speram sa fim la innaltime ! Bafta .
TLS-09
Am trecut pe la dealerul din Timisoara si am vazut ca in showroom aveau un panou pe care aveau aplicate (pe tabla de masina) toate culorile disponibile in functie de model9Octavia 1, 2 , Fabia etc). Sincer cred ca este o solutie excelenta mai ales ca vezi direct pe tabla culoarea si nu pe car-configurator unde in functie de setarile monitorului poti avea sau nu surprize.
Singura solutie pentru a vedea cum arata culoarea "pe bune" ramine in consecinta un drum pina la dealer.
Lucian72846
Fiecare dealer trebuie sa aiba acest panou cu mostra de culoare , important este sa fie expus unde intensitatea luminii ( din showroom ) este maxima . Acelas lucru este valabil pentru panoul cu mostre de tapiserii si nuante de interior .
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.