Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Masina SH pana in 7000E ?
Masini.ro Forum > Masini.ro > Versus
striker_astral
Buna ziua tuturor. Sunt nou pe forum.Tocmai mi-am luat carnetul de conducere si vreau sa imi cumpar masina. Am la dispozitie MAX 7000E....nu iau in considerare alte credite sau imprumuturi. Masina trebuie sa aiba 4 locuri...un portbagaj suficient pt 2 pers. (mers la un gratar..1 sapt de concediu pt 2 pers..etc.) . De folosit voi folosi masina cam 10km pe zi in medie prin bucuresti..si 1-2 sapt de concediu prin tara.De genul meu nu sunt vitezist...in buc nu bag mai mult de 60 ( nu vad sensul sa bag viteza in oras) si in afara mai sus de 100-120 ma ia ameteala blush.gif . Ma intereseaza sa arate oke masina...sa consume putin si sa fie ieftina de intretinut. VA MULTUMESC anticipat.
stefan44002
Daca masina trebuie musai sa fie SH, la cerintele tale ar fi :
-Opel Astra 2000-2001, benzina. Pro : spatiu mai mare
-Opel Corsa 2002-2003, 1,0 sau 1,2 benzina
-Skoda Fabia 2001-2003, benzina
-Ford Fiesta
-Fiat Punto
Cam astea ar fi dupa mine.Dintre acestea as lua masina aflata in cea mai buna stare tehnica.
striker_astral
Si daca nu ar fi musai SH ? exista masini pana in 7000E cu toate taxele ? Din ce stiu eu sunt doar Matiz si Logan...poate si CIelo. Matizul la SH se merita 3500E din 2002-2003 Full Option? :ban:
striker_astral
am vazut si niste peugeot 206 din 2000-2001 in banii astia. Arata bine masina da nu am vazut niciodata portbagajul blush.gif . Am auzit insa ca sunt costisitoare. Ceva pareri ? si despre FIAT punto din 2001-2002...sau un AlfaRomeo 156 din 1999 (7000E)
T u d o r
Daca vrei ieftin, nou si cu intretinere usoara... Logan. Cred ca te poti atinge de un 1.4 cu ABS.

SH, as zice Ford sau Opel. Se incadreaza in pret, alege-o pe cea in starea cea mai buna, cum spunea Stefan. smile.gif

Personal as alege logan, dar sunt clar subiectiv. :angel:
striker_astral
S-ar putea sa iau un megan clasic din 2002 cu 6200 E full-option..oricum multumesc de sfaturi
Mihai64798
Imi place la masina aia ca e "cosy" ... e prietenoasa. Motorizarea e ok, portbagajul bunicel. Nu am avut posibilitatea sa o testez la drum lung. In rest ... spor la cumparat ... :wave:
ncristi
hyundai accent 92000km - impecabila ... pret 6500 blush.gif
Masina este model 2000 fabricata in korea.

Extraordinar de fiabila masina...cred ca ce-a mai fiabila masina pe care am vazut-o pana acum. In 92k nu i s-a inlocuit nici macar o sg. piesa (in afar de consumabile bineinteles smile.gif ).
HalbaSus
ncristi: dar tu nu vrei sa o vinzi... asaaaaaa-i ? :evil:
ncristi
Nuuuuuuuuuu :angel:

Ok mesajul poate fi sters...dar oricum era o optiune de SH in 7000E smile.gif
adi.mitrea
Masina noua: Logan

Nu vad de ce te uiti la un Matiz SH la 3500 euro cand ai dublul sumei alocata masinii... blush.gif

SH:
1. Opel Corsa 1.2 sau 1.4 exclus 1.0 sau 1.1 pentru ca ti vor parea mult prea puturoase iar consumul urban nu va fi mic, in ciuda cilindreei.
2. Ford Fiesta 1.2 sau 1.4
3. Fiat Punto

Vezi care masina e mai bine intretinuta si alege-o pe ea!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.