Help - Search - Members - Calendar
Full Version: chip fiat multijet
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Tuning > Engine
radu66490
pt motoarele 1.3 multijet de pe grande punto stie cineva cat costa un chip?
sau daca au aparut la noi?
ciprian78107
te referi cumva la 1.3 jtd de 69 de cai?
radu66490
da
diferenta de pret intre 70 cp si 90 cp e de 900 euroi la ddp si mai bine cipezi
unul de 70 cp cu vreo 300 euroi nu?
un prieten vrea sa si cumpere un grande punto si ....ma rog dadeam sfaturi
loooool
r4mp
cel mai simplu e sa intrebi tu sau prietenul tau la firmele de specialitate.. probabil raspunsul va fi : in curand va fi disponibil. din cate stiu jtd`urile de 1.3 sunt generatie noua, si nu cred ca au aparut inca remaparile pt ele.
James Kilowatt
Au deja vreo 4 ani, au fost lansate odata cu Ideea din cate stiu. Insa nu am vazut pe undeva chipuning la motorul asta.
ciprian78107
se poate face la tcm de la 69 de cai si 180nm la 85 de cai si 230 nm costa 330 de euro
r4mp
blink.gif sorry, eram cu gandu la benzinarele noi de la fiat. si ca tot venii vorba, unde`s benzinarele alea puternice ? sad.gif singurul care m`ar tenta pe grande punto ar fi 1.9 jtd 130 ponei .. dar nu prea imi plac dieselele in general arigato.gif
James Kilowatt
QUOTE("r4mp")
blink.gif sorry, eram cu gandu la benzinarele noi de la fiat. si ca tot venii vorba, unde`s benzinarele alea puternice ? sad.gif


PE alfa si pe Lancia. smile.gif
Poate au bunul simt sa scoata o versiune Arbath cu un 2.2JTS de 185CP, sau macar un 1.9 de 160CP. smile.gif Sau poate versiunea asta intarzie ca sa puna la punct mult asteptatul turbo JTS de 2.2L si 300 CP...
r4mp
hehehe.. pe viitorul stilo sa puna astea mai maricele, pe grande punto macar un 1.6 1.8 - 140 cai. stilo cu 300 ponei mmmmmm wub.gif dar hai ca deviem de la subiect :argue:
James Kilowatt
Eu vreau musai JTS, asa, ca sa moara de ciuda Reno si eu Peojo ca ei n-au injectie directa biggrin.gif
r4mp
biggrin.gif nemtzoaica, frantzuzoaica .... nici una nu urca`n ture ca o italianca :inlove:
Razvan82175
cautand si cautand am gasit: Fiat Grandé Punto ECU Remap

Deja ma gandesc la cei 120 CP

Ma intreb daca la noi face cineva asa ceva
codrin81776
mie mi-a spus de la TCM ca motorul de 75CP il duce la 90CP si cuplul de la 190Nm la 225Nm. in jur de 300 de euro...
r4mp
wow! castig de putere de 50% la 1.9 .... o remapare foarte agresiva! ceea ce inseamna ca producatorul a lasat niste rezerve serioase in favoarea noxelor si a consumului. iar cel de 1.3 90 cp la 120 nu e chiar exagerat .. 33% in plus e normal la diesele.
Cristi2
cam mari castigurile de putere, m-am uitat si la alte marci.
care e echivalenta intre Nm si lbf ala ??
James Kilowatt
www.onlineconversion.com
smile.gif
florin64774
cred ca 75cp la 120cp cred ca motorul este dus la extrem,am un prieten care are un stilo de 115cp si la dus undeva pe la 160cp dupa 6000 km s-a dus turbosuflanta
florin64774
de exemplu in italia acest lucru te va costa vreo 2000euro deoarece in afara de remap ei iti vor verifica si turbina,debimetru,... apoi le face niste modificari adaptandu-le la noile setari ale computer-ului,pt a mai castiga vreo 5-10cp depinde de cati cp are masina se poate decupla EGR
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.