Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Curatare exterioara
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Skoda
Constantin56936
Salutare la toata lumea. Am o Fabi Sedan si am observat stropi de smoala pe portiere, am mers pe langa niste drumari care asfatau, etc.
Cum scap de stropi?
Am auzit ca ar merge cu o carpa imbibata cu motorina insa nu-s sigur, mai ales ca vopseaua e metalizata :minigun:
eddie
Cu motorina iese foarte bine,gaseste o carpa mai fina si sterge usor petele.Clateste des carpa in motorina.
grenouille
vezi ca are la Cora solutie speciala de scos tot felul de pete, inclusiv bitum, smoala, insecte moarte etc
Eu am luat si e buna...
Lucian72846
Poti incerca si la unele spalatorii mai eficiente si specializate pe cosmetizare , au solutii eficiente pentru astfel de situatii .
DORU
Da, gasesti solutii dedicate Wurth sau MaFra pt gudroane, etc. Merita!
Constantin56936
Va multumesc la toti ptr. sfaturi. Cred ca merg pe cea mai ieftina varianta deocamdata (cea cu motorina). Daca nu iese, o sa merg la o spalatorie mai buna si daca nici asa nu iese, o sa caut produsele recomandate.
Lucian72846
Atentie la modul de aplicare al motorinei , se poate matui vopseaua , eu totusi zic sa mergi la profesionisti sa faca ei treaba . Poti sa-i tragi la raspundere daca nu este lucrarea ok !!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.