Help - Search - Members - Calendar
Full Version: cum iti dai seama ca merge turbo in parametrii normali???
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Opel
sergiu1
multumesc!
Cristi2
cel mai simplu, faci un test la o reprezentanta.
dar atentie ! realitatea o poti afla doar in mers, nu stand pe loc. adica in sarcina.
sergiu1
asta stiam si eu,dar sint satul de cei de la reprezentante,care cind te duci cu o problema iti spun ca ai inca 3-4 in plus ca deh...au nevoie si ei de finante.
Andrei59324
Fa un test la COMPTEST in targ la Vitan......ti-o pune pe dinamometru....daca isi atinge puterea si cuplu' din cartea tehnica inseamna ca totul e ok.....eu am fct si totul a iesit bine.
ciprian78107
daca ia probelem cu turbina vei cedea ca nu trage masina...si daca te uiti pe evacuare vei vedea fum alb-albastrui de ulei
Cristi2
normal se monitorizeaza presiunea in turbina la diferite turatii, in mers, in special la WOT aka talpa la maxim.
sergiu1
QUOTE(Andrei59324)
Fa un test la COMPTEST in targ la Vitan......ti-o pune pe dinamometru....daca isi atinge puterea si cuplu' din cartea tehnica inseamna ca totul e ok.....eu am fct si totul a iesit bine.


cit costa un asemenea test?
Andrei59324
Eu am fct prin decembrie si atunci costa 250RON...acum nu mai stiu....nu cred cca s-a scumpit.Oricum du-te p acolo si urmaresti teste facute la alte masini ....si daca ti se pare ok fa si u.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.