Help - Search - Members - Calendar
Full Version: CAT MA COSTA SA ADUC O MASINA DIN STATE??
Masini.ro Forum > Masini.ro > Juridico-financiar
x74203
CAT COSTA DE ADUS O MASINA DIN STATE CU VAPORUL,SI CU CE ACTE TREBUIE SA PLECE MASINA DE ACOLO PT A O INMATRICULA AICI?[/b]
gabriel78444
Din cate stiu de la un amic care si-a adus un golf din america, costul transportului a fost de 800 USD. A impartit un container de 40 picioare cu inca doi indivizi. In container incap 3 masini.
In speranta ca te va ajuta la ceva,
Gabriel
Iulian HondaFan
nu cred ca se merita mai mult decat sa iei una similara din Germania/franta/italia. masinile americane au setari de emisii diferite decat cele europene si va trebui sa o omologhezi si la RAR. singurele care se merita ar fi ceva nedisponibil pe piata europeana gen Mustang, Camaro, Buick, mega SUV or pick-up truck.
Toyxen
Pe langa costul transportului propriu-zis mai trebuie avut in vedere si asigurarea masinii pe timpul deplasarii cu vaporul, care se face in functie de cati bani vrei pe ea in cazul in care se intampla ceva cu transportul. Nu neaparat sa se scufunde barca, dar stiu caz in care masina a fost vandalizata, si a ajuns fara 2 roti, casetofon bla bla.
x74203
mersi mult pt info
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.