Help - Search - Members - Calendar
Full Version: geamuri electrice
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Aria Tehnica Masini.ro
liviu8
imi poate spune cineva ce problema ar fi atunci cand nu mai functioneaza geamurile electrice?Toate sunt electrice iar numai la cele din fata se aude un zgomot atunci cand incerc sa le deschid;cel de la sofer se deschide putin.Pe spate nu se aude nimic cand dau sa le deschid(foarte rar se intampla sa se deschida si la spate insa nu mai sunt sigur ca se mai inchide).Ce ar fi de facut la ele?Stiti cumva un service in Bucuresti unde as putea merge?Cu cine am vorbit eu, imi spunea de schimbarea motoraselor care m-ar costa in jur de 20 mil.Mult prea mult,zic eu.
James Kilowatt
Ar fi bine sa precizezi si masina... smile.gif

Eu am surubarit unele de la un hyundai accent pony la care se dezlipise geamul de sistemul de prindere de dedesubt. Simptomele erau aceleasi, nu mergeau decat pe o portiune scurta.
HalbaSus
la maica-mea la mercedes un geam s-a deschis... si asa a ramas... nu a mai urcat nicicum... devina era comutatorul.
James Kilowatt
Mie la Ibiza mi s-a dus de vreo 15 ori siguranta biggrin.gif De la a 3-a incolo am renuntat sa o mai inlocuiesc, o puneam in scurt cu cateva fire de lita smile.gif
liviu8
e un seat toledo.Geamul de la sofer se deschide mereu dar putin.In spate am deschis un geam la un moment dat,apoi am incercat aproape o ora sa-l inchid si,in drum spre un service, am reusit sa-l inchid tot jucandu-ma la buton.Ce ar trebui sa verific mai intai la ele?Vreau sa le repar pana vine caldura.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.