Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Renault clio symbol 1,5 dci?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Renault
serban4
As vrea sa-mi cumpar un Renault clio Symbol 1,5 dci. Singura problema care ma face sa stau in cumpana este puterea motorului de 65 CP. Ma intreb daca nu cumva este un motor prea mic si astfel masina este lenesa.
Am rugamintea ca cei care au condus o astfel de masina sa-mi spuna parerile.
Mihai17
Motorul "toarce" marfa!!
Merge la viteza, putin turat pe la vreo 2000-2500 de rotatii are si demaraj fain, putin cam instabila in curbe in sensul ca este suspensie moale pt gropi si se cam inclina in curbe.
Masina isi merita banul mai ales ca am inteles ca au o noua promotie de vreo 600 euro.
Daca ai totusi bani ia un Clio bicorp de 1.5 dci 80 cai putere si atunci senzatie!!:-)
Avantje: e produs in Franta si nu in turcia ca symbol, aia 15 cai conteaza, si iti permiti sa conduci sportiv la acelasi consum.


bafta!!
Rai
Stii depinde ce vrei sa faci cu masina eu am fost in Croatia in 2000 cu un Clio si am trecut Alpi pe autostrada nu a fost ceva neobisnuit si avea doar 60 Cp.Eu am insistat sa conduc la deal si proprietarul a condus la vale e mai greu la depasiri ca in Ro nu ai autostrada dar eu zic ca depinde ce vrei sa faci cu ea daca ai 5 persoane si un AC nu o sa fie bine.Dar tu stii mai bine si fac un drive-test si cu una si cu alta.
sofer
e bunicica masina.face banii.consum mic,spatioasa si destul de dotata.vara cu cu 4 persoane in masina aerul conditionat nu prea face fata.
Rai
Daca mai astepti putin poate cumperi noul clio.
Rai
Dar o sa mai dureze si cine stie cat va costa.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.