Help - Search - Members - Calendar
Full Version: odorizant varsat...
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Aria Tehnica Masini.ro
grenouille
salut!
ieri a fost la spalatorie cu masina mea un coleg. abia azi de dimineata am vazut ca un destept de la spalatorie a montat odorizantul (ambi pur) invers si a curs TOT pe bord, prin bord samd.
cum reusesc sa scap de el? oare daca a patruns in spatele casetei care contine butoanele ESP, dezaburire, casetofon etc afecteaza circuitele electrice de acolo?
inutil sa mai zic cum miroase in masina si ca plasticele alea sunt patate in ultimul hal.
multumesc de ajutor!
DORU
Poti curata plasticul cu solutii dedicate auto. In privinta lichidului curs, te sfatuiesc sa ceri o verificare la service, daca tot duci masina acolo pt reparatii pe CASCO. Succes!
guerilla
din cate stiu solutia din odorizant "corodeaza" plasticul de pe bord.
sper sa reusesti sa-l cureti. altfel... cineva e bun de plata sad.gif
grenouille
teoretic maine tre' sa ajung la service cu masina. practic nu stiu cand (aveam programare azi dar din motive independente de vointa mea si a lor programarea a fost amanata...)
oricum iau colegu' de o aripa si masina de alta si ma duc la spalatorie sa fac scandal. nu de alta da' de fiecare data am grija sa le las MULT mai mult decat face spalatul masinii. ce e la suprafata am curatat eu cat am putut (miros a ambipur de la 1km) dar sunt ingrijorata de ce a curs prin spate
Meditatorul
mergi la service, nu poti sa stii unde a ajuns solutia din odorizant!
mike.omega
Intr-o zi am luat o fiola din plastic cu esenta de parfum(de la MOL) si pana sa o agat de bricheta am scapat putin pe blugi si pe bord.... Am fost supus acasa la interogatoriu ca de ce miros asa tare a parfum si de unde blink.gif plasticul n-a avut nimic biggrin.gif
sote
Azi am comis-o cu odorizantul vietii. Dupa cosmetizare am pus un odorizant cu capul in jos. Dupa 2 ore mi-am dat seama de prostie cand am vazut ca s-au sters literele si semnele de pe butoanele de mai jos.
Arata ca naiba. Oare cine le picteaza la loc? Este vreun service care face asta?
Alex-F1
Hehe....foarte distractiv topicul... biggrin.gif ....io zic ca la spalatorie nu mai ai ce cauta, ca nu poti sa-i invinovatesti pe aia de-acolo....n-ai dovezi....ei o sa spuna ca nu au umblat la odorizant sau ca colegul tau a facut magaria.... Intr-adevar lichidul ala parfumat e foarte pacatos, deci neaparat trebuie sa mergi la service, sa-ti demonteze consola centrala si sa degreseze/curete bine, bine totul de acolo si asta cat mai repede posibil! Succes!
@Calin34750: ce sa mai pictezi frate? biggrin.gif Altele, de la mazin.... :angel:
R a z v a n
eu am schimbat 2 fete de consola din cauza acestui lichid la care am renutat - acum braduleti, buretei, pastilute si alte animalute.
Acum 2-3 ani -l-am dus pe un domn la aeroport (persoana importanta) si la oglinda aveam un odorizant modelu ala imbecil cu bula plina cu suc in partea de sus care prin apasare usoara se prelinge si umecteaza buretelu de mai jos iar masina se umple de un miros diafan...Anyway, plin de curtozie ma ofer sa schgimb mirosul din masina si cand apas pe bula aia (evidentt apas prea tare) tot continutul ejaculeaza pe pantalonii gentlemanului care sare in sus: "F**k !! Razvan, what r u doing? )*(*(&-0(&*&*^&^&^!!!!!!!!!!!!!!!!!!"
biggrin.gif
Dupa doua zile ma suna:
"The bad news is that I had to toss away the pants; the good news is that nobody wanted to stay next to me in the plain so I had a very relaxed flight"
biggrin.gif

avion = plane
plain = campie
edit by moderation team
schumiallexx
he he la C4 e un sistem special de o fiola plina de odorizant care se baga in sistemul de clima. poti regla cat odorizant sa intre direct prin toate gurile de venitlatie. poti si intrerupe odorizantul. fara braduleti, fara ambipur
Alex-F1
Bun asa, dar vezi tu mai consatene, ca nu toata lumea are C4... :angel:
schumiallexx
nici eu nu am! dar stiu ca e, ca am vazut la un test drive
grenouille
cautand cai verzi pe pereti pe net, am redescoperit topicu' asta smile.gif)))
lichidul s-a evaporat singur (din cunostintele mele de fizica- odorizantu' asta se evapora ca sa miroasa frumos in masina) fara alte daune ulterioare.
ca sa se evite alte episoade de gen, am cumparat din bamboo fructe din alea de lemn parfumate si le-am agatat de un spatar de scaun, in spate. poate ajuta pe altcineva ideea mea smile.gif sa nu stea sa trasneasca a ambipur 3 saptamani
Cipp
Sa fii sanatos, mie mi-a curs scrumbia marinata in portbagaj, sa vezi acolo miros! Nici cu detergent n-a iesit! biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.