Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Frumoase si urate...
Masini.ro Forum > Masini.ro > Versus
M i h a i

...si nu ma refer la femei ...ele sunt frumoase toate, ci la masini. As vrea sa stiu care masini sunt pt voi frumoase si care urate (indiferent de clasa). Cele de mijloc le lasam de-oparte,

Dupa mine treaba sta cam asa



Frumoase: BMW, Alfa Romeo(mai ales GTA), Mercedes, Ferrari, Lamborghini, Peugeot (toate de la marca asta), Fiat Idea, Lotus Elise, Mazda 6 si RX8, Honda 2000, Grand Cherokee, Octavia, Vw Phaeton



Urate: Nisan micra, primera, Yaris, Lancia, StreetKa, Fiat Multipla, Renault VelSatis si MeganeII Hatchback, Opel Speedster, Cadilac, Seat ibiza, Citroen, Honda Civic



....ordinea este aleatorie





[ Acest mesaj a fost modificat de : de 2004-03-16 09:03 ]

[ Acest mesaj a fost modificat de : de 2004-03-16 09:06 ]
Dan27
eu zic ca velsatis e frumos.si megane2
serban4
Mie de ex imi place cum arata Renault clio symbol de cand i-a fost modificata partea frontala! Voi ce ziceti?
Dan27
da,si eu zic ca arata mult bine
Rai
Daca ar fii azi sa aleg o masina imi place la nebunie BMW 645i e bestiala cand vezi fata te sperie parca ar vrea sa te inghita si motorul e super plus dar cam costa dar asa e cu masinile frumoase ca cu femeile ce e frumos e si scump si amandoua te toaca de bani asa sau asa.
Dupa parerea mea cele mai frumoase masini sunt Alfa Romeo.Si au si un pret acceptabil...
M i h a i
Bine Marius dar o masina frumoasa, spre deosebire de femei, poate fi numai a ta.
La femei cica se aplica pricipiul: ori mananci rahat de unul singur ori tort cu toata lumea
Anubis
In materie de design italiencele (Alfa, Lancia, etc...) au fost si vor fi intotdeauna frumoase...pe langa ele mai adaug BMW (desi multi fani nu sunt multumiti cu seria 7, 5 sau chiar 6), Mercedes, Volvo, Saab, noile Cadillac si noua linie Opel (mie imi place design-ul New Edge), noile Renault (inclusiv VelSatis si defunctul deja Avantime).

Asiaticele inca platesc tribut unui design out of service dar decalajul dintre ele si europene se micsoreaza pe zi ce trece (vezi Honda Accord si Toyota Avensis).

Masina cea mai urata: Daewoo Kalos (Chevrolet..sic)
Masina cea mai frumoasa: noul BMW Seria 6

Referitor la femei...mai bine decat sa stai de unul singur si sa mananci rahat...te bagi la tortuletz....ideea e sa mananci felia CEA MAI MARE si CEA MAI BUNA..

Numai bine
Ion
Referitor la femei, nici nu se mai stie exact cum stau lucrurile. Pericolul e ca poti imparti rahatul cu altii, fara sa stii si "linistit" nu poti fi niciodata. Probabil ca d'aia fiecare vrea macar o feliuta de tort Adevarul e ca masina, e ceva mai credincioasa.

Referitor la masini si evolutia in materie de design, daca ne uitam la ce apare pe piata, as obseva un design mai aparte, dincolo de masina clasica a anilor '70 - '80 si asta caracterizeaza cam toata productia auto. Sunt tendinte generale si cam toate masinile se inscriu in aceasta tendinta, perzandu-se ceva din personalitatea de marca, din pacate.

Daca ma uit din '90 incoace, pot spune doar despre 2 masini, ca au o personalitate aparte, pastrand acea frumusete clasica: Alfa Romeo 156 si Peugeot 406 - asa cum a aparut initial, fara face-lift. Sunt masini cu design si personalitate proprie. Restul masinilor se "aseamana" destul de tare, diferenta facand-o doar blocurile optice si grila radiatorului.

Demne de mentionat la Foarte Frumoase: BMW Z 8, Mercedes-Benz SL.

Nu arata rau deloc, Toyota Avensis, insa se incadreaza in trendul amintit. Poate proportiile bine alese si "bunul simt" o scot in evidenta.
Adi5
la mine,pe locul 1 e pontiac firebird si in general masinile americane din anii 70-90 si saab 9-5 aero
M i h a i
Anubis daca ma gandesc mai bine, mare dreptate ai cu felia cea mai mare si sa stii ca sunt de acord si cu Seria 6 ca fiind cea mai frumoasa si kalos cea mai urata
Adevarul ca o Seria 6 te aduce mult mai aproape de FELIA CEA MARE SI BUNA
lolz....m-am amuzat teribil

[ Acest mesaj a fost modificat de : de 2004-03-15 20:11 ]
alex20
iuiiiiiiiiiiiii
femeia ideala e VW CORRADO
G e o r g e
frumoase :

SUBARU IMPREZA
opel speedster , renault megane II hatch back , opel vectra C, lotus elise, lexus (toata gama), mazda 6, hoda accord

masini urate : chevi for europe (kalos, nubira & co), skoda octavia (si I si II groaznice cu lipsa totala de imaginatie), opel agila& suzuki wagon R+

ps eu inteleg ca va place bmw ul , aveti un thread numai pt asta, dc nu va suparati puteti sa continuati acolo discutiile ?
M i h a i
putem George putem...raule
M i h a i
multumiri webmaterului pentru posibilitatea de a insera poze

[ Acest mesaj a fost modificat de : de 2004-03-16 10:34 ]
M i h a i
""
OMEGA
Eu, marca care imi place cel mai mult de design este Jaguar
Pentru cei pasionati, ganditi-va la E-type
Apoi urmeaza Alfa, BMW, Saab, Volvo si cam atat.
Urate: Fabia, Lada...
Laurentiu_007
imi place volvo, jaguar, saab, venturi, koegnisseg(sper ca am scris bine), bentley(toate modelele acestor marci)
anumite modele:mercedes slr, cl si clasa g, noul audi a6, bmw seria 7 penultimul tip si nissan primera
nu imi plac: mazda, ferrari, bmw seriile 5,6 si 7, renaul, skoda, lada si toyota
Adrian15
octavia, desi depasite vremuri ca tehnologie (nascuta in '97) inca arata bine pe afara. nici megane sedan nu e rau - in categoia frumoase.

urate: de departe fiat multipla. pe langa ea, restul sunt ok!!!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.