Help - Search - Members - Calendar
Full Version: cea mai buna culoare a vopselei
Masini.ro Forum > Masini.ro > Versus
gabi67272
Cre culoare e mai suportabila la praf si murdarie:argintiu diamant,gri stone,gri grafit sau bej sahara?
Bogdan76299
Multi zic ca bej sahara........dar oricum intervine si problema de gust.
Choixalacreme
Argintiu
===============
Davidinho
Toate mi se par cam la fel tin la praf dar nici nu e o prea mare diferenta dupa ce le speli. Sunt culori constante ca sa le zic asa. Gri metal (inchis) tine si f bine la praf si murdarie si arata si f misto. Restul sunt culori banale, argintiu cred ca sunt 60% din masini iar bejul este culoare de masina "potolita" sau de familie.
Eu prefer negrul chiar daca se intretine greu (desi daca esti obisnuit nu mai e o pb) dar dupa ce ies cu masina de la spalatorie, samponata si ceruita zici ca am Mercedes CLS nu VW, imi creste inima cand o vad biggrin.gif
DORU
Bej Sahara... Am avut Gri pastel metalizat si Argintiu metalizat, ascund bine praful insa consider ca bej-ul face treaba mai buna.
Armadyllo
Gri-ul cred ca ascunde cel mai bine praful si nu in ultimul rand :jeg-ul biggrin.gif ,pt cei ce-l au!Iar ca " - " este cea mai banala culoare.Pe langa albastru...cel putin aici,dupa care urmeaza negru.
Daca o sa-mi mai iau alta masina,sigur nu o sa fie gri,metalizat sau nu,si argintiu.Chiar daca e mai greu de intretinut ... sa fie alta decat restul de "60%".
Otto73
QUOTE("gabi67272")
Cre culoare e mai suportabila la praf si murdarie:argintiu diamant,gri stone,gri grafit sau bej sahara?

Toate culorile enumerate de tine sunt rezistente la praf
Eu as alege argintiul sau grafitul
Daca te uiti atent pe toate se vede praful mai ales cand e si lumina multa.
fishbone
Culoarea masinii mele. Se numeste Coral Sand, aka Pewter. Link mai jos, silver samurai cica.
Nu vad jegul decat atunci cand ajunge pe geamuri biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.