IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

kilometraj corrado

This topic is about kilometraj corrado, the author, alex20, wrote about: Am in jur de 4000 euro si m-am gandit sa-mi iau un corrado de prin 92-94.Intrebarea mea este pot intr-un fel sa-mi dau seama daca kilometrajul a fost ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> kilometraj corrado
alex20
post Mar 7 2004, 04:57 PM
Post #1


sofer
***

Group: Membri
Posts: 85
Joined: 1-February 04
From: Cluj-Napoca (Cluj)
Member No.: 20.582



Am in jur de 4000 euro si m-am gandit sa-mi iau un corrado de prin 92-94.Intrebarea mea este pot intr-un fel sa-mi dau seama daca kilometrajul a fost dat peste cap?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Olariu1
post Mar 7 2004, 06:18 PM
Post #2


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 1
Joined: 5-November 03
From: Bucuresti
Member No.: 17.812



Salut!Intimplator si eu am un Corrado din '90 cu 157000 km,caruia a trebuit sa-i inlocuiesc cablul de kilometraj deoarece se rupsese.De dat peste cap este mai greu(cred),dar exista posibilitatea de a scoate pur si simplu mufa cablului de kilometraj din bord si atunci nu se mai inregistreaza distanta parcursa din momentul acela.Este adevarat insa ca din momentul in care ai decuplat cablul de kilometraj nu mai ai la bord indicatie de viteza,ci doar turatia (turometrul fiind vacuumatic).Probabil ca n-o sa stii cu siguranta niciodata daca a fost dat peste cap sau nu kilometrajul,insa poti face un calcul de citi km/an are in medie masina si iti dai seama daca "s-a sarit calul".Cel mai bine este sa-i faci masinii o verificare tehnica la un service serios,inainte de a o cumpara.Pina la urma daca are kilometri putini si e "varza" nu te-ar aranja,nu?Apropo,Corrado-ul meu este de vinzare(vezi pe anunturi second hand).
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 25th April 2024 - 03:17 AM