IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Un mic ajutor

This topic is about Un mic ajutor, the author, marius68232, wrote about: Cum sau in ce conditii pot sa intru in tara la volanul unei masini din Italia care este inmatriculat pe numele lui cumnatul meu . De preferabil ar fii ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> Un mic ajutor
marius68232
post May 16 2006, 08:47 AM
Post #1


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 3
Joined: 15-February 06
From: Lugoj (Timis)
Member No.: 68.225



Cum sau in ce conditii pot sa intru in tara la volanul unei masini din Italia care este inmatriculat pe numele lui cumnatul meu . De preferabil ar fii sa intru cu ea in tara dupa revelion poate dau astia legea pentru ca masina are euro 2, dar eu nu stiu exact ce documente am nevoie , ma refer daca are ceva bai ca pe talon este numele cumnatului meu sau tre sa fie pe numele meu . Stiu ca italieni nu dau numere valabile pentru o luna .
Multumesc mult
Go to the top of the page
 
+Quote Post
robert
post May 16 2006, 02:12 PM
Post #2


pilot
*****

Group: Membri
Posts: 377
Joined: 30-November 04
From: Bucuresti
Member No.: 36.557



Pai sa intri in tara poti cu orice masina, atata timp cat ai o procura de la proprietar.Poti sa o cumperi si pe numele tau,dar nu poti sa o inmatriculezi. Normele euro sunt pentru inmatriculare.Cred ca la asta te referi.Deocamdata nu se poate decat minim Euro 3 pentru inmatriculare.Nu exista alte posibilitati.


--------------------
Passat 1.9 TDI 130CP 2005
Passat 2.0 TDI 140CP 2006
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 16th May 2024 - 04:43 PM