IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

solenza sau matiz?

This topic is about solenza sau matiz?, the author, , wrote about: ... To read more just scroll down

> solenza sau matiz?
paul4
post Mar 3 2004, 06:52 PM
Post #1


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 2
Joined: 28-February 04
From: Bucuresti
Member No.: 21.708



ce parere aveti?
sa-mi iau solenza sau matiz? NOI - ca de second hand sunt satul!
cine are de mai mult timp in folosinta masinile astea si poate sa-mi dea un sfat obiectiv?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Replies
robert constanti...
post Sep 3 2004, 10:10 AM
Post #2


sofer profesionist
****

Group: Membri
Posts: 148
Joined: 27-August 04
From: Bucuresti
Member No.: 31.463



Lucian tu chiar crezi ca dupa ce se termina licenta gata si cu piesele uita-te la opel ascona, kadett etc si acum se fabrica piese noi, si mai clar uita-te la tico, ce nu se mai fabrica piese?.


Paul depinde ce vrei de la masina. Matuziul dupa cum vezi este folosit in general de firme pt. ca ajung mai repede la destinatie in oras, dar este rigida ca dracu mie mi-ar fi frica sa merg cu 100km/h cu ea.

La spaiul interior nu este diferenta, insa tinuta de drum este mai buna la solenta. Consumul este cam acelasi.Era sa uit amandoua iti zdruncina ficatii. matizul este bine inchegat nu ploua in el spre deosebire de solenta care stiu ei posesori cum e cu ea laugh.gif. un minus pt matiz este motorul exagerat de mic, tre sa fii un adevarat action-hero sa ai curaj sa te bagi in depasire cu ea, resursele sunt putine, dotari sunt aceleasi mai putin abs la solenta"nu stiu daca au bagat pe modelele noi acum" .

In concluzie ca sa iti faci o parere despre solenta uita-te prin targ la vitan sa vezi cate sunt de vanzare noi unele dabia au iesit din rodaj "de ce oare :scratch:.Parerea mea este ca daca as avea banii toti pt o solenta clar ca nu mi-as lua, in rate ma batea si pe mine gandul pana mi-am luat o nubira sh, sunt f multumit de ea. studiaza si tu vezi cam, care sunt diferentele de garantie intre matiz si solenta.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Posts in this topic


Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 13th May 2024 - 02:48 AM