IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

alarma pentru logan

This topic is about alarma pentru logan, the author, Florin74961, wrote about: Salut. Recomandati-mi si mie va rog o alarma? Nu stiu de care sa pun si nu prea le cunosc. Ce trebuie sa aiba o alarma (ce senzori) cand o cumperi? Nu ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> alarma pentru logan
Florin74961
post May 2 2006, 07:36 PM
Post #1


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 3
Joined: 30-April 06
From: Bucuresti
Member No.: 74.954



Salut.
Recomandati-mi si mie va rog o alarma? Nu stiu de care sa pun si nu prea le cunosc. Ce trebuie sa aiba o alarma (ce senzori) cand o cumperi? Nu prea as vrea sa dau mai mult de 5 milioane pe ea. Ma incadrez pentru o alarma bunicica in banii astia? Am auzit ca cele de la Dacia sunt cam nasoale.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
T u d o r
post May 2 2006, 07:43 PM
Post #2


Membru destul de avansat
******

Group: Moderator
Posts: 8.813
Joined: 10-October 05
From: Ramnicu Valcea (Valcea)
Member No.: 57.984



Vezi un Eaglemaster. Este o alarma buna, sunt la a doua masina cu una dintr-astea si nu am avut probleme cu nici una. Are senzori in 2 faze, sa nu-ti trezeasca tot blocul de la un caine sau o masina mai mare care trece prin imprejurimi. Eu am pus si portbagajul pe un buton, sa se deschida separat si din telecomanda. Telecomanda bate de la mare distanta (cam 100m am incercat-o eu).
Sa nu uit ce era mai important... biggrin.gif M-a costat cu tot cu montaj 3mil si ceva, nu mai tin minte cat. Mi se pare o optiune buna la banii ei.


--------------------
Honda Accord 2.0 Executive Premium White

Great minds discuss ideas. Average minds discuss events. Small minds discuss people.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Florin74961
post May 2 2006, 08:00 PM
Post #3


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 3
Joined: 30-April 06
From: Bucuresti
Member No.: 74.954



Mai am un prieten care are tot Eaglemaster si se tot plangea de ea, ba ca se declanseaza aiurea, ca are sunetul prea comun.
Tu ai pus-o la dealer cand ai luat masina?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
T u d o r
post May 3 2006, 07:13 PM
Post #4


Membru destul de avansat
******

Group: Moderator
Posts: 8.813
Joined: 10-October 05
From: Ramnicu Valcea (Valcea)
Member No.: 57.984



Nu, am un prieten care se ocupa cu muzica aftermarket, alarme, dvd-uri de masina, de-astea. smile.gif
Sunetul este un coctail de diverse modele de alarme, iar prima treapta a senzorului are vreo 4-5 piuituri succesive.


--------------------
Honda Accord 2.0 Executive Premium White

Great minds discuss ideas. Average minds discuss events. Small minds discuss people.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

3 User(s) are reading this topic (3 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 20th April 2024 - 03:47 PM