IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Probleme cu mecanismul de directie

This topic is about Probleme cu mecanismul de directie, the author, , wrote about: ... To read more just scroll down

> Probleme cu mecanismul de directie
k.68177
post Apr 2 2006, 08:52 PM
Post #1


sofer profesionist
****

Group: Membri
Posts: 208
Joined: 13-February 06
From: Cluj-Napoca (Cluj)
Member No.: 68.170



Salut! In weekendul asta, am facut un drum ce am stiut ca o sa regret ca l-am facut. In total am facut 80 Km dus si 80 intors, dar pe drum "forestier, accidentat". Erau pe drum pietrii, era pus pietris, dar totul era spalat, si erau santuri de vre-o 20 cm adincime. In fine, era jale. Ajung acasa, si parchez masina in fata blocului. Grabindu-ma pun o frana brusca, si constat cu stupoare si uimire, ca volanul vine inspre mine cam un cm. bun, si ca are joc foarte mare. Nu am putut sa verific pt ca deja este intuneric, dar cred ca se misca tot melcul din caseta. Jocul acesta se poate regla de la surubul acela de pe caseta, sau trebuie sa mi-l schimb? Ultima oara caseta mi-a fost reglata inainte de itp, ( in ianuarie ). E posibil sa nu fi strans surubul acela (ca acolo au umblat), si din cauza zguduiturilor, sa se fi desfacut un pic? Acum ca s-au intamplat toate acestea nu prea mai am curaj sa ma duc maine la faculta cu masina. Stiu ca e imposibil sa raman cu volanul in mana (ha ha ha , e un "melc" in caseta, care nu prea iese). Astept sfatul vostru.......
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Posts in this topic


Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 15th May 2024 - 06:37 PM