IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Solenza nu-mi mai recunoaste cheia cu telecomanda

This topic is about Solenza nu-mi mai recunoaste cheia cu telecomanda, the author, , wrote about: ... To read more just scroll down

> Solenza nu-mi mai recunoaste cheia cu telecomanda
florin41464
post Sep 11 2005, 12:47 AM
Post #1


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 8
Joined: 1-March 05
From: Oradea (Bihor)
Member No.: 41.457



Sunt posesorul unei Dacii Solenza 1.4 MPI, iar problema mea este ca masina nu-mi mai recunoaste cheia cu telecomanda, martorul de bord al masinii palpaind intermitent si repede.
Anul trecut am mai avut aceasta problema, iar cei de la service mi-au inlocuit capatul de cheie (la ambele chei) si cutia decodoare pe garantia masinii, dar acum aceasta a expirat.
Ca sa fac din nou aceasta operatiune (desi, eu stiu ca piesele au 18 luni garantie) cei de la service spun ca ar trebui sa cumpar un nou set de chei cu noua cutie decodoare. Cheile costa ~1.700.000 lei (vechi) iar cutia decodoare cam tot atat, adica ~3.400.000 lei vechi. Mi se pare mult. I-am intrebat daca nu pot sa fac comanda la uzina doar pentru cheie pe aceeasi cutie decodoare pe care o am acum, iar ei mi-au spus ca nu merita deoarece numai cheia comandata costa cat setul nou (chei si cutie).
Chiar nu este nici o solutie sa repar cheia fara costurile astea ?
Problema asta poate aparea tot la anul si pot sa tot cumpar pe chei si cutii decodoare.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Posts in this topic


Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 6th May 2024 - 05:15 AM