IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Opel Astra `92 problema roti

This topic is about Opel Astra `92 problema roti, the author, Sorin54665, wrote about: Salutare, as avea nevoie de sfaturile voastre, ptr a identifica o problema si eventual ptr a estima costurile de reparare: am un Opel Astra 92, motor ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> Opel Astra `92 problema roti
Sorin54665
post Sep 1 2005, 12:38 PM
Post #1


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 1
Joined: 31-August 05
From: Bucuresti
Member No.: 54.658



Salutare,

as avea nevoie de sfaturile voastre, ptr a identifica o problema si eventual ptr a estima costurile de reparare:
am un Opel Astra `92, motor 1.6, servodirectie. Dupa ce in concediu (acum 1 saptamana) am alergat-o pe niste drumuri de tara rele (gropi, cratere, santuri) am observat urmatorul lucru:
in marsarier daca iau volan stanga maxim roata din dreapta pocneste (cranc, cranc!), se aud niste zgomote ca si cum e ceva care da sa se rupa sad.gif
Din experienta voastra ati putea sa-mi spuneti la ce sa ma astept, cat de grava e problema? e ceva de schimbat? ce anume, cat m-ar costa?
As aprecia mult daca mi-ati recomanda cateva service-uri mai serioase ( Bucuresti) ptr un Opel asa vechi.
Multumesc mult!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
adrian47392
post Sep 1 2005, 05:56 PM
Post #2


sofer
***

Group: Membri
Posts: 99
Joined: 21-May 05
From: Bucuresti
Member No.: 47.385



cap de planetara cu colivie role fisurata, joc mare , ceva ; cam 1,2-1,4 mil e un cap de planetara cu burduf cu tot.


--------------------
the engine is out of order
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dan55311
post Sep 9 2005, 02:36 AM
Post #3


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 2
Joined: 8-September 05
From: Timisoara (Timis)
Member No.: 55.304



Uitate la aparatoarea (din plastic) de la aripa interioara sa nu fie rupta sau desprinsa din suruburi ca eu am patit la fel la marsarier, prindea profilul anv. in ea, sper sa fie asta ca ai scapat ieftin
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Damian53219
post Sep 9 2005, 09:16 PM
Post #4


pilot
*****

Group: Membri
Posts: 268
Joined: 14-August 05
From: Bucuresti
Member No.: 53.212



sunt sanse sa fie si cauciucul stamb! biggrin.gif


--------------------
Opel Senator 3000cm 180HP
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bogdan56478
post Sep 23 2005, 03:32 PM
Post #5


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 1
Joined: 22-September 05
From: Bucuresti
Member No.: 56.471



eu am patit-o cu poc poc la rotzi dupa ce m-am dus la un service sa-mi schimbe bucshele si nu mi-a strans roata bine... asa ca asigurate ca suruburile sunt stranse...stiu ca pare stupid, dar se mai intampla si asta. daca nu atunci vezi sa un-ti fi sarit bucsa din stanga de la bara stabilizatoare si atunci bate in bascula.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 24th April 2024 - 11:29 AM