IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Motorul s-a oprit in mers

This topic is about Motorul s-a oprit in mers, the author, , wrote about: ... To read more just scroll down

> Motorul s-a oprit in mers
George49456
post Aug 8 2005, 04:06 PM
Post #1


sofer incepator
*

Group: Membri
Posts: 11
Joined: 20-June 05
From: Timisoara (Timis)
Member No.: 49.449



Salutare Opelisti din toata tara,

In timpul mersului motorul s-a oprit deodata (am simtit numai la volan ca merge mai greu) nu s-a auzit nici un zgomot, pur si simplu s-a oprit. Am defacut capacul de la cureaua de distributie si am vazut cureaua la locul ei, numai ca era putin slaba pe cele doua role din partea de sus. Credeti ca s-ar putea sa fie distrus motorul? Am dat la automat f putin, si am vazut ca, cureaua de distributie nu se mai invarte deloc, insa nu e cazuta de pe role, numai ca e putin slabita. Credeti ca s-ar fi rupt in partea de jos? :bash: Care ar fi cazul cel mai defavorabil? Am dus-o deja la un service insa sunt f curios sa aud si parerile voastre! Multumesc anticipat!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Replies
George49456
post Aug 9 2005, 07:18 AM
Post #2


sofer incepator
*

Group: Membri
Posts: 11
Joined: 20-June 05
From: Timisoara (Timis)
Member No.: 49.449



Scuze, e vorba de un Opel Vectra B din '98. Daca cureaua de distributie nu se invarte cand incerc la automat cu toate ca electromotorul se invarte se poate sa fie pinionul din partea de jos cuplat la arbore? S-a mai intamplat cuiva chestia asta sa-mi poata spune si mie orientativ despre ce e vorba?
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Posts in this topic


Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 4th May 2024 - 09:47 PM