IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Flanse 4 prezoane

This topic is about Flanse 4 prezoane, the author, , wrote about: ... To read more just scroll down

> Flanse 4 prezoane
Raul42568
post Jun 10 2005, 12:42 AM
Post #1


sofer incepator
*

Group: Membri
Posts: 18
Joined: 18-March 05
From: Bucuresti
Member No.: 42.561



Am auzit ca se gasesc flanse cu 4 prezoane care se aplica peste cele cu trei (pt Dacia1310). Daca este adevarat va rog, detalii.
Multumesc
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Replies
Florin74961
post May 2 2006, 07:52 PM
Post #2


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 3
Joined: 30-April 06
From: Bucuresti
Member No.: 74.954



Salutare. Eu am avut probleme cu prezoanele. Mi s-au rupt de vreo trei ori. Odata in Bucuresti si de doua ori pe defileul Jiului. Aveam o dacie din '89 pe care primul proprietar o modificase. Aveam niste jenti din aluminiu, dar care aveau distanta intre prezoane mai mica (ca la oltcit). Dadu-se gauri pentru prezoane pe langa cele normale. Masina arata super cu jentile alea, dar la drumuri cu multe serpentine cedau prezoanele. Si cum am spus mi s-a intamplat de 2 ori pe defileul Jiului. Odata mi s-au rupt doua si va dati seama ca nu am mai putut sa ma misc. Singura solutie a fost sa sun la ACR in Tg. Jiu sa vina sa ma tracteze. Au fost aventuri. Dupa ce am vazut care era problema am dat jos jentile si am pus unele normale, negre de dacie si de atunci nu mi s-au mai rupt.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Posts in this topic


Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 11th May 2024 - 07:20 PM