IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Chiuloasa deformata sau garnitura ciupita !!!!

This topic is about Chiuloasa deformata sau garnitura ciupita !!!!, the author, , wrote about: ... To read more just scroll down

> Chiuloasa deformata sau garnitura ciupita !!!!
Cipi45667
post Apr 30 2005, 02:40 AM
Post #1


novice
**

Group: Membri
Posts: 37
Joined: 29-April 05
From: Bucuresti
Member No.: 45.660



La un motor diesel, din cauza la un termostat nenorocit, care se tot bloca dupa 30 min de mers, nevoit in traffic sa nu opresc masina in drum, cred ca am ciupit garnitura sau deformat chiuloasa. Gatu masii de termostat ! SImptomele : Sufla aer , bolboreseste in vasu de expansiune. Am scos termostatu si l-am sfaramat cu ciocanu de nervi..., Acum, temperatura nu creste,decat ocazional cand nu cupleaza termocupla la ventilator, dar si atunci dau repede drumu la aeroterma si se raceste. Dar in general am o temperatura normala. Dar,sufla aer in vas. ..

Pot merge cu motorul asa? Cat? Ce trebuie sa fac sa il protejez ? AM auzit ca urmeaza sa arunce ulei in apa, viceversa,iar final sa se duca dracu motoru. Ma costa mult kiuloasa, nu o pot plana ca a mai fost o data planata din cauza unui idiot care a mai fiert demult motoru ..asa ca ? ?? ? Sa vand masina nu vreau inca..[b]
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Posts in this topic


Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 12th May 2024 - 06:07 AM