IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Modern Talking & Bad Boys Blue

This topic is about Modern Talking & Bad Boys Blue, the author, , wrote about: ... To read more just scroll down

> Modern Talking & Bad Boys Blue
f1anatic
post Apr 18 2005, 05:04 AM
Post #1


Subaru Anti-Hero
******

Group: Moderator
Posts: 5.323
Joined: 13-May 04
From: F 1 World
Member No.: 25.368



In seara aceasta am fost la un concert cu ei...organizat de Polonezi (citeva milioane, la Chicago). Nu numai ca a fost fantastic dar sint impresionat de faptul ca inca mai sint populari si muzica lor este inca apreciata. Pe moment...nu m-am mai simtzit "batrin"...chiar daca media de virsta in sala era probabil la vreo 30 de ani. A deskis Bad Boys Blue...iar partea principala a serii a fost spectacolul lui Modern Talking. A lipsit Dieter Bohlen insa. Au cintat toate cintecele lor faimoase.

Pe de alta parte...comunitatea romana organizeaza concerte si aduc numai cintaretzi de muzica populara...E greu de ales...printre polonezi de virsta mea...cu gagicutze blonde zburdind din belsug si cu muzica care imi place...sau...la biserica la romani (eu sint foarte zelos cu biserica...asa la Paste si de Craciun) ...sau cine stie ce amfiteatru de liceu...sa ascult muzica populara. Comunitatea romaneasca aici este impartita intre Ortodocsi si...RESTUL (baptisti, penticostali, adventisti etc). Pe fiecare ii ajuta Dumnezeu cum poate...si dupa cum merita fiecare...dar in priviintza programelor culturale, cred ca mai rau ca la Romani NU se poate si aceasta diviziune a comunitatzii nu ajuta. De nu aduc si ei...O-ZONE spre exemplu ? Muzica ascultata si de romanii de virsta mea...dar si de prietenii mei polonezi. De ce nu aduc trupa DIVERTIS ? (sau ce a mai ramas din ea)...artisti romani vin aici in comunitate...dar in general evenimentele nu sint nici mediatizate corespunzator (avem citeva ore la radio, o emisiune TV locala, un ziar saptaminal si apoi cum mai toate magazinele poloneze mai mari vind daca nu si produse..cel putzin muzica romaneasca)...

Dar inapoi la Modern Talking. Poate ca sint demodat...dar a fost ÜBER in seara asta. O mica seara "europeana"...printre oameni cu gust la imbracaminte, care nu maninca in timpul concertului, politicosi, slabi (da da...ca greutate corporala) etc...departe de muzica tzipata si urlata a lui Britney Spears (nu de alta dar cum asteapta un bebe, e din nou in news) sau Eminem sau Puffy sau mai stiu eu cine Avril Lavigne. Ah da...in caz ca va indoiatzi...2 CDuri cu BBB si MT sint in permanentza in dashboard la Legacy. Alellate 4 se mai skimba dar astea nu.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Posts in this topic


Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 24th April 2024 - 03:52 PM