IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Pareri Ford Fiesta

This topic is about Pareri Ford Fiesta, the author, , wrote about: ... To read more just scroll down

> Pareri Ford Fiesta
Steffan
post Feb 24 2005, 12:51 PM
Post #1


novice
**

Group: Membri
Posts: 47
Joined: 24-February 05
From: Bucuresti
Member No.: 41.135



Buna ziua

Imi place foarte mult cum arata Ford Fiesta (nou) si ma gandesc sa achizitionez unul...
Recunosc ca imi place din punct de vedere estetic (mai ales cu niste jante din aliaj) dar nu stiu mai nimic despre fiabilitate,confort,motorizare...

Daca aveti amabilitatea sa imi impartasiti din experientza dvs. as fi recunoscator si eventual care ar fi motorizarea indicata.

Multumesc
Stefan
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Replies
Adi40842
post Feb 25 2005, 10:12 AM
Post #2


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 5
Joined: 21-February 05
From: Bucuresti
Member No.: 40.835



Mai, ca si suspensii, Fiesta le are mai tari, dar nu cu mult, lucru care creeaza o senzatie de siguranta (un pic mai mare). Ca si atmosfera Clio e mai placut, mai tineresc, mai bogat.

De iesit in afara cu ea inca nu am iesit, am mers prin oras cu inca 3 prieteni (toti ca mine) si toti au apreciat spatiul mai mare. Unul zicea "In sfarsit am loc in spatele tau" si adevarul asta e... la Symbol dadeam cu capul de plafon, trebuia sa stau mai cracanat. De portbagaj nu discutam...

Sa sti ca si motorul de pe Clio e super (dci), trage cel putin la fel de bine si parca e mai silentios o idee.

Nici nu m-am interesat de calculator de bord, sincer sa fiu, dar cred ca se poate pune, asa ar fi normal. Iar motoare pe benzina... am testat un 1.3 de 70CP, si mi s-a parut mai galagios 0_0 Dealerul mi-a explicat ca diselul e antifonat. smile.gif Cam atat...

Numai bine
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Posts in this topic


Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 30th April 2024 - 06:40 PM