IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Probleme cu Dacia Solenza 1.9 D

This topic is about Probleme cu Dacia Solenza 1.9 D, the author, , wrote about: ... To read more just scroll down

> Probleme cu Dacia Solenza 1.9 D
Dorin-26
post Jan 13 2005, 09:50 AM
Post #1


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 1
Joined: 26-October 02
Member No.: 7.421



Masina nu merge rotund. Cand mergi constant la turatie de 2000 parca te loveste cineva din spate, masina merge foarte prost.Pana la 12000 Km parcursi nu a fost nici o problema, dar dupa 12000 au aparut problemele.Ma duc cu masina in service.Raspuns de la service: Nu mergi destul de sportiv cu masina! Deschide capota, se uita putin la motor, il tureaza puternic intr-o mica plimbare( am mers cu masina in a IIa cu 80).............................Pret pt raspuns si plimbare: 150000 lei!
Pai de ce mi-am luat diesel? Ca sa fac economie de combustibil si de bani. In cartea de intretinere scrie: condusul sportiv atrage dupa sine costuri mari..........................................................
Se pare ca la Dacia si condusul in limitele legale si fara o uzura mare catre motor duce tot la astfel de costuri imense!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A! Inca ceva! Problema tot nu a fost remediata!!!!!!!!!!!
Am uitat sa zic: masina e in garantie, are numai 7 luni.!!!!!!!!!!
A mai avut cineva astfel de probleme?Daca da, ce a facut?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Replies
florin41464
post Mar 13 2005, 10:49 PM
Post #2


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 8
Joined: 1-March 05
From: Oradea (Bihor)
Member No.: 41.457



Nu esti singurul care se plange de Solnitza 1.9 D.
Eu am una pe benzina, si deja de la 8000 km a inceput sa scartaie.
A trebuit sa o las pe amea odata in service, si am luat un taxi. Omul era necajit (acuma era pe veche berlina) ca si-a luat o Solnitza 1.9 D. A avut o cursa in Budapesta (de la Oradea), iar acolo ia crapat blocul motor. De atunci omul tot incerca sa ia legatura cu toate comisiile posibile in ce priveste problema lui.
Inca zici ca esti in garantie. Eu zic sa contactezi "vocea clientului" de la Dacia si sa le expui problema ta. Nu te lasa la ei.
Bafta, si la mai bine !.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Posts in this topic


Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 20th May 2024 - 01:35 PM