IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

problema asigurare România

This topic is about problema asigurare România, the author, , wrote about: ... To read more just scroll down

> problema asigurare România, Ajutooor
tzonque
post Sep 12 2017, 11:24 PM
Post #1


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 1
Joined: 12-September 17
Member No.: 149.981



bună seara, dragi colegi
fiind nou pe site, m am decis totuși sa deschid un topic legat de o problema cu, care ma confrunt
în urma cu 3 zile am achiziționat o skoda Octavia 2,break (nu dric, cum ii zice lumea)
toate bune și frumoase, am făcut act de vânzare - cumpărare, (menționez ca sunt din Teleorman și după mașină am fost tocmai la Oradea)
Mașina are numere valabile de zoll pana în data de 31.10.2017,și asigurarea e valabila tot pana pe 31.10
problema mea e, ca, nu am asigurare, adică nu o am la mana, hârtie, foaie, etc
cei de la înmatriculări mi au zis ca pot sa circul cu autoturismul în conditia asta, dar dacă prind un Garcea mai afurisit rămân fără numere și fără bani în buzunar

Am făcut asigurare pe 3 luni, valabila după data de 9.10. 2017,data la care sunt programat pentru numere roșii, tipul de la asigurări mi a zis ca nu pot sa fac asigurare pe numerele alea, dar în cea provizorie scrie doar numele meu, seria de sașiu și modelul, nici vorba de plăcuțe de înmatriculare.
Sunt destul de trist 😢 în legătură cu asta, pentru ca nu mi convine sa o țin bibelou în fata blocului aproape o luna
întrebarea mea e, cum pot, si, dacă se poate, la ce broker de asigurare îmi pot face o hârtie provizorie, pe numerele alea de zoll, cu, care sa circul și eu cu mașina
sau sa mi spuneti care sunt pasii, și dacă se poate sa fac ceva sa nu mai aștept pana luna viitoare
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Posts in this topic


Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 11:32 AM