IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Alegere SUV

This topic is about Alegere SUV, the author, , wrote about: ... To read more just scroll down

> Alegere SUV, Salut tuturor
ady17
post Sep 19 2016, 10:56 PM
Post #1


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 1
Joined: 19-September 16
Member No.: 148.775



Am deschis acest topic pentru a dezbate si a primi sfaturi.As dori sa achizitionez in perioada urmatoare un SUV second-hand.Stiu ca unii din voi aveti multe cunostinte despre acestea.As dori raspunsuri de la cei ce cunosc bine,daca se poate.
Mentionez ca doresc SUV mai ales pentru teren accidentat cu drumuri de tara si drumuri forestiere(offroad usor si mediu).Nu vreau un offroader autentic deoarece consuma mult si nici nu am nevoie de astfel de masina.,desi am de gand sa merg mai mult pe la tara decat prin oras.Am gasit 5 modele care zic eu ca sunt cele mai ok (la performante,pret si consum).Acestea sunt:

Toyota Rav4-136cp,310 Nm cuplu 2.2l diesel
Nissan X-trail 136cp, 314 Nm cuplu 2.2l diesel sau 150cp, 320cp 320 Nm cuplu 2.0 diesel
Land Rover Freelander 2, 160cp, 400 Nm cuplu 2.2 diesel
Suzuki Grand Vitara 130cp, 300 Nm cuplu 1.9 diesel
Renault Koleos 150cp, 380 Nm 2.0 diesel

Cam toate sunt modele 2006-2010,convenabile si ca pret.Eu zic ca fiecare are un atu dar si puncte slabe,de exemplu: Toyota e marca buna,Nissanul si Koleos stiu ca au acelasi sistem 4x4 si cica e performant,Suzuki are reductor(zic eu ca ar fi util) dar are motor mai slab ,iar Land Rover are motor mai puternic dar n-are nici diferential blocabil si nici reductor din cate stiu.Care din acestea considerati ca ar fi mai bun (mai ales performante off road) si care a.r fi principalele lor probleme (de ordin tehnic si fiabilitate) ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Replies
DORU
post Sep 20 2016, 12:39 PM
Post #2


Super Moderator
******

Group: Moderator
Posts: 8.261
Joined: 11-November 02
From: ORADEA
Member No.: 7.754



Grand Vitara, capabil si cu taxe mai mici thumbsup.gif


--------------------


OCTAVIA 1.8T 4X4 - Powered by Dimsport, Milotec, Forge, EBC and Ferodo Racing !

Detalii despre masina mea si Skoda in general pe FORUMUL SKODA-CLUB !

Uneori Dumnezeu ne taie craca de sub picioare ca sa ne aducem aminte ca putem zbura.

"What makes you wise in life is not the success, it's when you go down and come back"
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Posts in this topic
- ady17   Alegere SUV   Sep 19 2016, 10:56 PM
- - RUE   Eu am avut Mitsubishi Outlander 2.0 did (vw) si po...   Sep 20 2016, 09:53 AM
- - DORU   Grand Vitara, capabil si cu taxe mai mici   Sep 20 2016, 12:39 PM


Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 05:37 PM