IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Break twins - Kia Ceed SW vs Hyundai i30 CW

This topic is about Break twins - Kia Ceed SW vs Hyundai i30 CW, the author, Curiosu, wrote about: Salutare, va contactez cu o problema legata de ..masini..in Romania /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" /> ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> Break twins - Kia Ceed SW vs Hyundai i30 CW, problema de Romania
Curiosu
post May 5 2016, 03:37 PM
Post #1


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 1
Joined: 5-May 16
Member No.: 148.191



Salutare, va contactez cu o problema legata de ..masini..in Romania smile.gif.

M-am hotarat la o masina noua, mai exact una din modelele din titlu. Problema este urmatoare
Hyundai i30 SW nu se mai importa in Ro de la ultimul facelift (2015)

Solutia A - cumpara din alta tara : Preturile din alte tari sunt mai mari (din ce am vazut, importatorii RO au promotie de -2-3-4k Euro la toate modelele Hyundai si Kia) si iese inafara bugetului.

Solutia B - cumpara Kia Stiu ca Ceed si i30 au aceleasi motoare/linii de ansamblare/etc, sunt la fel pe interior,

1. Din ce am inteles ar fi costurile de intretinere mai mari la Kia din cauza casunt putine masini in tara (intarzieri la piese, service mai scump). Poate confirma cineva ultima afirmatie? In cunostinta de cauza, care stie sau a avut Hyundai si Kia.
2. Din ce am vazut Kia Ceed SW nu are varianta cutie automata, dar i30 are (in alte tari). Stie cineva care este motivul?

Multumesc.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 02:57 PM