IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Probleme motor Daewoo Cielo 16Valve zgomot

This topic is about Probleme motor Daewoo Cielo 16Valve zgomot, the author, Alin16V, wrote about: Salut Am si eu o problema cu masina . Am in Cielo Executive 16 valve din 2003 . Acum o saptamana am schimbat garnitura de chiuloasa . Ieri masina a in ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> Probleme motor Daewoo Cielo 16Valve zgomot, Cielo 16V executive 2003 Zgomot motor
Alin16V
post May 16 2016, 08:25 PM
Post #1


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 1
Joined: 16-May 16
Member No.: 148.250



Salut! Am si eu o problema cu masina . Am in Cielo Executive 16 valve din 2003 . Acum o saptamana am schimbat garnitura de chiuloasa . Ieri masina a inceput sa scoată in zgomot puternic care venea din partea stânga a motorului pe langa curea . Menționez ca masina nu prea mai avea deloc ulei . Zgomotul continua Si in mers si pe loc . E asemanator cu zgomotul de la motoarele de Opel . Tăcănitul acela doar ca e mai puternic la mine zgomotul . Un prieten mi-a spus ca ar putea fi de la tacheții hidraulici ca au rămas fara ulei . Imediat dupa ce a inceput zgomotul ieri i-am pus ulei . Dar tot se aude . Ce problema credeți ca am ? Multumesc anticipat ! unsure.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DORU
post May 21 2016, 10:51 AM
Post #2


Super Moderator
******

Group: Moderator
Posts: 8.261
Joined: 11-November 02
From: ORADEA
Member No.: 7.754



Da, tachetii nu au ungere ! Posibil sa nu faca presiune buna in motor, verifica lucrarea si uzeaza de garantia ei (daca e facuta oficial in service). Risti sa calezi motorul.


--------------------


OCTAVIA 1.8T 4X4 - Powered by Dimsport, Milotec, Forge, EBC and Ferodo Racing !

Detalii despre masina mea si Skoda in general pe FORUMUL SKODA-CLUB !

Uneori Dumnezeu ne taie craca de sub picioare ca sa ne aducem aminte ca putem zbura.

"What makes you wise in life is not the success, it's when you go down and come back"
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 25th April 2024 - 09:55 PM