IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Pareri cielo gpl

This topic is about Pareri cielo gpl, the author, vladon3, wrote about: salut prieteni, am venit aici sa va cer ajutorul in speranta ca imi puteti da informatiile de care am nevoie,ideea e urmatoarea ,am un buget de 1200 e ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> Pareri cielo gpl
vladon3
post Nov 15 2015, 02:09 PM
Post #1


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 2
Joined: 15-November 15
Member No.: 147.321



salut prieteni, am venit aici sa va cer ajutorul in speranta ca imi puteti da informatiile de care am nevoie,ideea e urmatoarea ,am un buget de 1200 euro si caut sa-mi achizitionez o masina fiabila,ieftina la piese,consum mic si inmatriculata. initial am tot stat cu ochii dupa golf 3 tdi sau diesel in general, dupa ce am fost si am vazut cateva masini am ajus aproape la concluzia ca nu o sa-mi gasesc la banii astia un golf 3 tdi in stare f buna, mai ales ca si caroserie, intr-adevar e greu sa gasesti o masina din anii '90 fara probleme cu rugina. ca si fiabilitate golful e cap de lista la tot ce m-am gandit eu , dar mai era problema ca dupa aia sa nu pice turbina, ori debitmetrul , ori pompa de injectie, iar eu n-am bani pt ele.. incet incet m-am gandit sa-mi indrept atentia spre un astra F gpl , masini foarte rare.. opel corsa B diesel, iarasi masini rare.. acum ma gandesc serios sa imi caut un cielo pe GPL ca am vazut ca , costul de achizitionare e relativ ok , in jur de 1000 de euro , acum intrebarea mea este, ce parere aveti de alegerea asta ? sa incerc sa mai caut pana dau de un g3 tdi bun sau se merita sa-mi caut un cielo ? am vazut ca la cielo anii variaza intre 99-00 , pana in 2005-2006, adica ani f buni , rugina mai putina , nu foarte exploatate ca si un golf 3..la cielo costul pieselor e mare ? intretinerea cum e ?la ce sa fiu atent , am auzit ca cielo pe gpl la motor de 1.5 nu se rusineaza deloc la consum , ajungi la 10-11 % in oras daca nu si mai mult, care e parerea voastra ? Care ati avut sau aveti, si stiti.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 19th April 2024 - 07:56 PM